اگر واکسیناسیون بی‌فایده بود، آمار تلفات کرونا 70 برابر کاهش داشت؟/ مواظب باشیم کشور در اثر ساده‌انگاری درگیر بیماری دیگری نشود!ساعت: 16:24
منتشر شده در مورخ: 1401/02/17
شناسه خبر: 1836974

در گفت‌و‌گوی دانا با متخصص بیماری‌های عفونی مطرح شد؛

عضو ستاد مقابله با کرونا گفت: مردم گمان می کنند کرونا ریشه کن شده، برای همین رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسن کرونا را فراموش کرده اند؛ لذا در برخی نقاط دنیا مشکلاتی وجود دارد که به رقم عدم رعایت پروتکل ها و تاخیر و تعلل در تکمیل دوزهای واکسن این نگرانی را شدت می بخشد که به یکباره کشور گرفتار بیماری جدیدی شود.


دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با انتقاد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه عدم کاربرد ماسک در اماکن عمومی و سرپوشیده گفت: با اینکه خوشبختانه آمار مرگ و میرهای کرونایی به حول و حوش 10 تن در روز  رسیده است اما نباید مردم فکر کنند که کرونا ریشه کن شده و این بیماری از کشور ما رخت بسته است.


 


وی در ادامه خاطر نشان کرد: بیماری کووید19 با تمام سویه های و زیر سویه های خود یک بیماری مرموز در تاریخ پزشکی بود که هنوز به رغم حدود دو سال و نیم از ظهور آن ناشناخته مانده و بر این اساس باید انتظار داشت که هر آن دومرتبه با شکل و شمایلی دیگر بازگردد.


  


عضو ستاد مقابله با کرونا در بخش دیگری از اظهاراتش اضافه کرد: یکی دیگر از نگرانی ها این است که مردم در حالی رعایت پروتکل های بهداشتی را به فراموشی سپرده اند که متاسفانه هنوز آمار واکسیناسیون دوز سوم مقدار ناچیز و نگران کننده ای است که باید هموطنانی که دوز سوم تزریق واکسن خود را هنوز انجام نداده اند بسرعت نسبت به این مهم اقدام کنند.


 


این متخصص بیماری های عفونی خطاب به مردم یادآور شد: مردم باید بدانند که اگر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و الکل و همچنین تزریق واکسن بی فایده بوده چرا و به چه علت آمار جان باختگان کرونا و همچنین تعداد مبتلایان از روزی 700 نفر به 10 نفر رسیده یعنی در واقع آمار 70 برابر سال گذشته که مردم گرفتار پیک پنجم بودند شمار جان باختگان کاهش داشته است.


 مردانی در خاتمه تصریح کرد: وضعیت کرونا را باید در مقیاسی جهانی برآورد کرد. لذا وضعیتی که این ویروس در برخی از نقاط دنیا دارد نگران کننده است و بعید نیست که با همین باورها که کرونا به پایان رسیده و نیاز به واکسن و ماسک و فاصله اجتماعی نیست دومرتبه کشور درگیر موج جدید و یا اساسا ویروسی جدید شود که تا مردم خبردار شوند و بدانند چه باید بکنند ویروس و بیماری دیگری به یکباره تمام کشور  را در نوردد. با این وجود بد نیست که کماکان شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنیم و نسبت به تکمیل سیکل سه گانه واکسیناسیون اقدام کنیم.


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع