اگر نسبت به مشکل جوانان در جمعیت حساس نباشیم. خیانت کردساعت: 16:03
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۶/۲۹
کد خبر: 1898609

فرماندار جانجان گفت: باید نسبت به آمارها و هشدارهایی که جامعه شناسان در مورد جمعیت می دهند حساس باشیم پس اگر در هر کجای جمعیت که هستیم به مشکل جوانان حساس نیستیم خائن هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از مفا رسا; محسن افشارچی امروز در دومین جلسه ستاد حمایت از خانواده و جوانان گفت: هر کاری انجام می دهیم باید هسته ای باشد و پروژه ها بر اساس کار هسته ای باشد.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ و آسیب های اجتماعی مهم ترین موضوع ازدواج جوانان است که باید تسهیل و در جامعه انجام شود زیرا آرامش فرد و جامعه را به همراه دارد و جمعیت جوان را در بر می گیرد. نسبت به این موضوع حساس باشید.

فرماندار جانجان تصریح کرد: در حوزه اقتدار و اقتدار ملی جوانان و جوانان جمعیت هسته اصلی جمعیت هستند و هیچ جامعه ای که توان اقتصادی داشته باشد اما جامعه جوانان نداشته باشد به جایی نمی رسد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه گفت: درست است که این مشکلات وجود دارد، اما مشکل جوانان در جمعیت منحصر به زمان حال نیست و مربوط به آینده و قدرت نظام و اقتصاد وابسته به توان جوانان است و دستگاه های اجرایی از این معضل و پیامدهای آن آگاهی ندارند.

افشارچی تصریح کرد: به معضل جوانان در جمعیت در تمامی مناطق جهان توجه ویژه ای شده و برنامه ها و مشوق های زیادی در این زمینه اعمال شده است، اعطای کمک های بلاعوض، عیدی حتی به مادران و پدران خانواده های دارای فرزند، و همچنین در میان مهاجران کشورهای غربی برای جوانان و خانواده های پر فرزند هستند سعی کنید اولویت بندی کنید.

وی با بیان اینکه یکی از نقاط قوت کشور جوان بودن جمعیت است، بیان کرد: اگر دستگاه های اجرایی در این زمینه بی تفاوت باشند خیانت است و هر دستگاهی باید بر اساس آیین نامه داخلی برنامه های اعلام شده در این زمینه را دنبال کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه متعهد به زنده نگه داشتن امید در جامعه و در دل خانواده ها هستیم، گفت: با نگاهی به اتفاقات کشور، نظام نتیجه معکوس می دهد و به همین دلیل فشارهایی وارد می شود. و سیستم همیشه سعی در افزایش فشار داشت.

وی گفت: کشوری که قدرت سخت دارد، اگر جمعیت جوان نداشته باشد، دارای قدرت نرم و اقتدار ضعیف خواهد بود.

افشارچی در این جلسه به دبیر ستاد حمایت از خانواده خبر داد: گزارش های دستگاه های اجرایی باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد چرا که گزارش های کلی در این زمینه کاربردی نیست و مهم است که قوانین ابلاغی به بهترین نحو اجرا شود.

وی تصریح کرد: اگر لایه میانی دولت که مدیران هستند به راحتی مشکلات را حل کنند و بدون اقدام صحبت کنند، هیچ اتفاق مثبتی در این بخش نمی افتد.

انتهای پیام/