اهمیت تغذیه در کاهش وزن – کاهش وزن به روش طبیعی

اصول اصلي تغذيه مناسب، به ويژه هنگامي كه به دنبال كاهش وزن هستيد عبارتند از: 1) تعادل مناسب، 2) تنوع، 3) ميانه روي و 4) زمان بندي.

اگر تمام این چهار اصل در برنامه کاهش وزن شما رعایت شود و به طور مداوم دنبال شود، نه فقط موقت، بلکه بخشی دائمی از وجود شما باشد، آنگاه کاهش وزن نتیجه خواهد داد.

بنابراین به بیان ساده، تغذیه مناسب در رابطه با کاهش وزن، خوردن یک رژیم غذایی متعادل و مناسب، با در نظر گرفتن تمام گروه های غذایی، در وعده های مناسب یا اعتدال در زمان های مناسب است.

تک تک سلول‌ها، رباط‌ها، قطعات استخوانی، بافت‌ها، اندام‌های ماهیچه‌ای بدن توسط «مواد خام» که در دهانمان قرار می‌دهیم، ترمیم، تغذیه و نگهداری می‌شوند. و بنابراین مانند هر چیز دیگری، سلول های شما به اندازه غذایی که می خورید سالم و مغذی خواهند بود، ساده و ساده. اگر بدن خود را با مواد خام خام تغذیه کنید، بدن شما سلول های ناخواسته تولید می کند، برخلاف تصور رایج، بدن ما غذای ناسالم را به غذای خوب تبدیل نمی کند و سپس آن را به سلول های ما می دهد، این فقط تمسخر است.

ممکن است بگویید که یک مک برگر بزرگ دارای پروتئین، کلسیم و کربوهیدرات است و هر چیز دیگری که ممکن است در گروه غذایی باشد، اما بدن ما باید ژیمناستیک و کار سخت انجام دهد تا مقداری ماده مغذی قابل استفاده را برای تغذیه سلول های شما بتراشد. و حتی پس از آن این ماده مغذی غیر استاندارد هستند. بنابراین در نهایت سلول های نامرغوبی داریم. خوب به اندازه کافی.

تعادل مناسب – برای کاهش وزن و حفظ سلامتی باید غذاها را با تعادل صحیح مصرف کنیم. تعادل مناسب در غذا بر اساس پروتئین گروه غذایی اصلی درخت، کربوهیدرات ها و چربی ها به نسبت مناسب است. در آمریکای شمالی ما فکر می‌کنیم که به پروتئین بیشتری نیاز داریم که واقعاً نیاز داریم و بنابراین اکثر مردم بیش از حد نیاز واقعی خود پروتئین مصرف می‌کنند، و بدترین بخش در مورد این موضوع این است که بیشتر پروتئینی که مصرف می‌شود از آن مشتق شده است. غذاهای گوشتی و لبنیات. پروتئینی که از غذاهای گوشتی به دست می آید نیز حاوی مقدار زیادی چربی است. من در مورد چربی هایی که می توانید ببینید و از بین ببرید صحبت نمی کنم. من در مورد چربی هایی صحبت می کنم که در بافت میت لایه لایه شده است. این چربی در دمای بدن جامد است و بنابراین به شریان‌های بدن می‌چسبد و آن‌ها را مسدود می‌کند و مازاد آن در “مناطق مشکل” ما ذخیره می‌شود.

بهترین منبع پروتئین از پوشش گیاهی است که میوه ها، سبزیجات، آجیل و غلات هستند. پروتئین به دست آمده از منابع پلان به راحتی هضم می شود و حاوی چربی کمی است که در دمای اتاق مایع است. و یک مزیت اضافی که برای کاهش وزن حیاتی است، محتوای بالای فیبر در غذاهای برنامه‌ریزی شده است، این برای حذف مواد زائد و سموم از بدن و سالم نگه داشتن مسیر گوارشی مهم است.

تنوع – وقتی می‌گویم تنوع، در مورد خوردن طیف وسیعی از انواع مختلف یا غذاها عمدتاً میوه‌ها، سبزیجات و غلات صحبت می‌کنم. این غذاهای طبیعی دارای تمام ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای سلامتی و انرژی مطلوب هستند.

اعتدال – ما باید به مقدار مناسب غذا بخوریم، اگر بیش از حد غذا بخورید، وزن بیشتری اضافه خواهید کرد. بنابراین با کاهش 15 درصدی وعده های غذایی خود شروع کنید و سپس به تدریج میزان غذای خود را در یک وعده کاهش دهید تا حدود 50 درصد. بر کسی پوشیده نیست که اندازه وعده های غذایی در آمریکای شمالی بسیار زیاد است و بزرگتر می شود، حتی مجبور بودند اندازه بشقاب شام را افزایش دهند تا این اندازه ها در نظر گرفته شوند.

زمان – هیچ چیز مانند خوردن غذا در زمان های نامناسب مانع تلاش های کاهش وزن نمی شود. از آنجا که ما همیشه در عجله دیوانه‌وار برای رسیدن به اینجا و آنجا هستیم، صبحانه را از دست می‌دهیم، و سپس یک ساندویچ برای ناهار و خوک برای شام می‌خوریم، اغلب اوقات شام را تا اواخر ساعت 9 شب می‌خوریم! غذایی که بعد از ساعت 18 می خورید مستقیماً به خط کمر شما می رسد! بنابراین به جای آن یک صبحانه مقوی و سالم، یک ناهار متوسط ​​و یک شام سبک کوچک مانند سالاد برای شام بخورید و هرگز بعد از ساعت 6 بعد از ظهر چیزی نخورید.

آب – می دانم که این در لیست نیست، اما باید آب را عمارت کنم زیرا بدون آن نمی توانیم برای مدت طولانی زنده بمانیم. بدن ما از بیش از 70 درصد آب تشکیل شده است. آب برای دفع صحیح مواد زائد و سموم از بدن حیاتی است. شما باید حدود 8 تا 10 لیوان آب در روز بنوشید فقط برای جایگزینی آبی که از دست می دهیم. آب برای حرکت صحیح روده نیز مهم است. پس از همین امروز آب بیشتری بنوشید. آب قهوه، نوشیدنی ها و سایر نوشیدنی های کافئین دار به حساب نمی آید. شما به آب در حالت طبیعی خالص نیاز دارید.