اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار مبتلا به اضافه وزن و چاقی


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. اضافه وزن در دوران بارداری یکی از دغدغه های زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و حتی این خانم ها باید مقداری وزن کم کنند. توصیه می شود برای زنان دارای اضافه وزن و چاقی از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید. زیرا در این مدت نباید رژیم کاهش وزن داشته باشید. بنابراین ، انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری مورد تأکید است. به منظور ارائه توصیه های غذایی برای زنان باردار که دارای اضافه وزن و چاقی هستند ، باید به منابع غذایی موجود در خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های غذایی مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن بیش از حد عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی نادرست ، از جمله مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) ، که حاوی مقدار زیادی شکر) ، آب نبات و شکلات
  • نشستن و نداشتن فعالیت بدنی
  • ادم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید