اهدای 38000 بسته معیشتی به بیش از 1000 بسیجی به نیازمندان/فعالان مبارزه با کروناساعت: 19:59
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۲۳
کد خبر: 1889910

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برکار گفت: در رزمایش یاری مومنان بیش از 38 هزار بسته معیشتی با کمک خیرین و پایگاه های بسیج با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سید کمال موسوی در ایام سوگواری امام حسین (ع) در پیامی ضمن تسلیت به اصحاب رسانه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در آبان 1380 فرمودند: اگر زحمات خبرنگاران شما نبود، اینها لحظه ها هرگز نبودند، آخرین لحظه ها را حفظ می کنید و به افکار مردم می سپارید، بدون این دوربین ها و خودکارها و بی امان بودن شما در تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، ما مثل مسائل حل نشده ای می ماندیم.

وی با اشاره به دیگر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نقش رسانه ها گفت: موثرترین سلاح بین المللی در مقابل دشمنان و مخالفان نظام، سلاح تبلیغاتی و رسانه ای است که مرگبارتر و خطرناکتر است. بمب هسته ای.”


تلاش جبهه رسانه ای غرب برای جلوگیری از گسترش آرمان های انقلاب اسلامی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخور خاطرنشان کرد: ارتباطات و اطلاع رسانی سرمایه اصلی هر نظامی است و به دلیل کارآمدی نامتناسب بازیگری، مدیریت تئاتر و وسایل ارتباط جمعی و هدایتی در این جایگاه قرار داریم. افکار عمومی از طریق جبهه‌ها هماهنگ‌کنندگان رسانه‌ها گاهی از دوران به اصطلاح جنگ نرم به جنگ رسانه‌ای تعبیر می‌کنند.

از سوی دیگر سرهنگ موسوی با بیان اینکه جبهه های رسانه ای و ابزار تبلیغاتی کشورهای غربی و همپیمانان آن هیچ تلاشی برای تحریف تصویر انقلاب اسلامی ایران در اذهان جهانیان نمی کنند، گفت: از مدرنیته استفاده می کنند. ابزار و تجربیات رسانه ای در صدد گسترش آرمان های انقلاب اسلامی و امواج مسموم تبلیغات برای جلوگیری از تابش خورشید اسلام ناب محمدی است.

وی ادامه داد: در این شرایط حساس و در پیچ تاریخی نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال شکل گیری تمدن نوین اسلامی با تحقق جامعه اسلامی، رسانه ها و نخبگان رسانه ای با یکپارچگی و یکپارچگی خود هستیم. و قطعاً توانمندی ها نقش بی نظیر و موثری در انتقال فرهنگ و نقش آفرینی در جهان خواهند داشت.


برکر معاون اجتماعی سپاه است که بر محله هایی با مسائل اجتماعی تمرکز دارد

سرهنگ موسوی با اشاره به بخشی از فعالیت های ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخور در سال 1401 گفت: در چهار ماهه اول سال در چهار ماهه اول سال بیش از 13 کارگاه آموزشی تولید محتوا و سواد رسانه ای برگزار شد. در حوزه فضای مجازی

فرمانده ارتش شهرستان برکار، محوریت معاونت اجتماعی ناحیه را بر محلات با بیشترین آسیب اجتماعی دانست و تصریح کرد: در این محلات اقدامات و طرح هایی مانند طرح محله اسلامی، طرح هم افزایی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و رفتارهای نادرست در طرح طنز در مشاوره و درمان معتادان متجاهر طرح تحکیم بنیان خانواده با هدف تشکیل گروه های هنرهای نمایشی، ترویج سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی طرح نشاط اسلامی مانند اعتیاد، طلاق و سواد رسانه ای، طرح سفیران وصال به ثبت پرونده های طلاق و ایجاد صلح و سازش و جلوگیری از طلاق در خانواده ها، مراسم ازدواج آسان و سایر برنامه های فرهنگی و اجتماعی اجرا می شود.

وی بیان کرد: حمایت از گروه های برجسته فعال در بخش های مختلف اجتماعی از جمله کانون های ازدواج، صندوق های کرج الحسنه، سازمان های مردم نهاد زیر چتر نیلی، دارالقرآن و… و اعطای کمک های بلاعوض برای جهیزیه به فقرا از جمله این موارد است. سایر فعالیت های معاونت اجتماعی ناحیه از بسیج شهرستان مقاومت وجود دارد.


راه اندازی اردوی جهادی بسیج دانشجویی «احد خمیت».

سرهنگ موسوی با اشاره به برخی از فعالیت های بسیج ویدیارثی شهرستان گفت: برگزاری دوره توانمندسازی اعضای شبکه مدیریت بسیج ویدیارثی، برپایی اردوی جهادی بسیج ویدیارثی “احد خمیت” برگزاری اردوهای جهادی در مناطق فرسوده. شهرستان و سازماندهی دانش آموزان بسیجی در اردوهای کشوری ارسال در فرم.طرح بسیج استانی مقاومت بسیج یکی از این برنامه های معاونت در ناحیه است.


بیش از هزار بسیجی برای مبارزه با کرونا فعال هستند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخور در ادامه به حضور فعال بسیجیان شهرستان در طرح شهید سلیمانی برای مقابله با امواج مختلف ویروس مخوف کرونا اشاره کرد. جهادگران بیش از هزار نفر بودند. اماکن مذهبی، بیش از 52 هزار اماکن و معابر عمومی و بیش از 127 هزار وسیله نقلیه عمومی ضدعفونی شدند.

وی با اشاره به تشکیل تیم های غربالگری گفت: بیش از 140 بسیجی در این طرح فعال هستند و بیش از 60 درصد جمعیت هدف غربالگری هستند. همچنین روزانه بیش از 25 نفر از پایگاه ما در مراکز واکسیناسیون کرونا حضور دارند تا به کادر درمانی کمک کنند.

سرهنگ موسوی اذعان داشت: در مجموع بیش از 1000 نیروی بسیجی در قالب های مختلف و با عملکردی معادل 22 هزار و 294 نفر در روز در طرح ملی مبارزه با بیماری کرونا شرکت کردند و این اقدام تا ریشه کنی کامل این بیماری ادامه خواهد داشت.


توزیع بیش از 38000 بسته معیشتی در راستای کمک های مذهبی

فرمانده سپاه شهرستان برخوار گفت: با مساعدت های مومنانه بیش از 38 هزار بسته معیشتی با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان در اختیار مستضعفان این شهرستان با کمک بهره برداران و پایگاه های بسیج قرار گرفت. همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 3500 بسته معیشتی به ارزش 2 میلیارد تومان اهدا شده است.

وی افزود: اهدای بیش از 400 کارت هدیه به ارزش 200 هزار تومان، قربانی کردن بیش از 120 رأس گوسفند، اعطای بیش از 2 هزار وام به مبلغ 2 میلیون تومان در صندوق قرض الحسنه بسیز و توزیع بیش از 700 بسته لوازم التحریر از جمله اقدامات دیگر بود. کمک قابل اعتماد در ورزش.

سرهنگ موسوی همچنین گفت: تاکنون بیش از 60 هزار بسته غذای گرم بین نیازمندان شهرستان و 8 هزار بسته غذای گرم از ابتدای سال تاکنون توزیع شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار مهر کریمانه در ادامه به اجرای این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از 60 جهیزیه به جوانان و زوج های بی بضاعت شهرستان برخوار اهدا شده است.

بالغ بر 30 باب منزل مسکونی به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تکمیل، بازسازی و بهسازی شده که 4 باب آن در سال جاری تکمیل و 7 باب در سال جاری در دست ساخت است.

سرهنگ موسوی بیان کرد: با همکاری بنیاد برکت 200 فقره وام 50 میلیون تومانی به متقاضیان کار در مناطق روستایی و محروم شهرستان اعطا شد.


اعزام 6000 رزمنده جهادی به مناطق فقیرنشین کشور

فرمانده ارتش شهرستان بارکر گفت: در راستای اجرای طرح های بسیج سازندگی و رفع بسیج سازندگی شهرستان در مناطق فرسوده، 4 رشته قنات در روستاهای مرغ، دنبی، شورچه و شورآباد لایروبی و 4 خانه بی خانمان به اتمام رسید. به همت کمیته یاری امام خمینی (ره).

وی با اشاره به ثبت رسمی 30 گروه جهادی در شهرستان برخور و اعزام 6 هزار جهادگر شهرستان برخور به مناطق فرسوده کشور خاطرنشان کرد: این گروه های جهادی و بسیجیان شهرستان برخور در شهرستان ریگان هستند. از مناطق فرسوده استان کرمانشاه، خراسان جنوبی، شهرستان سمیرم اصفهان و شهرستان برکار فعالیت جهادی انجام دادند.

سرهنگ موسوی افزود: برگزاری رزمایش الی بیت المقدس با حضور گردان های کوثر بسیج خواهران و گردان بیت المقدس برادران بسیج در اردوگاه قدس سپاه شهرستان، تجلیل از ورزشکاران بسیجی در عید غدیر خم، برگزاری اردوی عملی آموزشی دفاعی در خم و برگزاری نمایش طراحی پایگاه. از دیگر فعالیت های بسیج، بسیج است.

وی در پایان با بیان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیج، اصحاب رسانه را به دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و انتقال آرمان‌های شهدا و امامان شهید دعوت کرد. نسل ها

انتهای پیام/