انواع قفسه کتاب

چهار نوع یا دسته مهم قفسه کتاب وجود دارد. در این چهار دسته اصلی مجموعه ای از سبک های مختلف قفسه کتاب وجود دارد که ممکن است متناسب با فضای شما باشد. هر نوع در تعدادی اندازه، شکل و پرداخت وجود دارد که به شما این اطمینان را می دهد که چیزی متناسب با سلیقه و دکوراسیون فعلی خانه یا محل کار خود پیدا خواهید کرد.

سه نوع اصلی قفسه کتاب عبارتند از:

1. قفسه کتاب وکیل دادگستری – قفسه کتاب وکیل در اتاق های بزرگ بهترین کار را دارد، زیرا فضای زیادی را اشغال می کند. آنها دارای درهای شیشه ای هستند که برای محافظت از کتاب ها از قاب خارج می شوند و دارای قفسه های بزرگی هستند که برای قرار دادن وسایل بلند طراحی شده اند. این نوع قفسه کتاب برای افرادی که کتاب‌های عتیقه جمع‌آوری می‌کنند مناسب است زیرا کتاب‌ها در داخل جعبه شیشه‌ای محافظت می‌شوند.

2. قفسه کتاب مدولار – قفسه های کتاب مدولار برای هر نوع اتاقی مناسب هستند. آنها در مجموعه هایی هستند که می توان آنها را روی هم قرار داد تا یک قفسه کتاب بلند ایجاد کند که از فضای دیوار استفاده کند، یا می توان آنها را در امتداد یا در سراسر یک اتاق برای استفاده از فضای کف قرار داد. آنها حتی می توانند از هم جدا شوند تا هر واحد یک قفسه کتاب باشد. این ویژگی به آنها اجازه می دهد تا به عنوان قفسه کتاب استفاده شوند و همچنین به عنوان زیبایی اتاق عمل کنند. بنابراین می توان گفت که این قفسه های کتاب چند کاره هستند. آنها در اشکال و اندازه های بسیار متنوعی از مربع های سنتی گرفته تا مثلث های معاصر وجود دارند.

3. قفسه های کتاب کج – قفسه های کتاب تکیه دار دارای پشت باز هستند، بنابراین در مقابل دیوار تضاد دارند و جذابیت بصری را افزایش می دهند. یک قفسه کتاب کج به طور کلی دارای یک قاب “A” است که باریک تر می شود. به دلیل قاب “A” اکثر قفسه های کتاب کج می توانند به عنوان قفسه کتاب گوشه ای نمایش داده شوند. آنها استفاده خوبی از فضا را فراهم می کنند و از آنجایی که پشت باز است و نمای دیوار را فراهم می کند زیبایی شناسی را نیز ارائه می دهد.

4. قفسه کتاب – در نهایت رایج ترین نوع قفسه کتاب قفسه ای است که اصطلاح “قفسه کتاب” یا “قفسه کتاب” از آن سرنخ می گیرد. همانطور که از نام آن پیداست، این قفسه‌ها اساساً قفسه‌هایی هستند که برای نگهداری کتاب‌های با اندازه‌های مختلف چیده شده‌اند و این قفسه‌های کتاب می‌توانند پشت باز یا بسته باشند. رایج ترین آنها قفسه های کتاب 2 قفسه، 3 قفسه و 4 قفسه هستند، اگرچه تعداد مناسبی از قفسه های 5 و 6 قفسه نیز راه خود را به خانه ها، دفاتر و کتابخانه های دوستدار کتاب باز می کنند.