انرژی پزشکی

پیلاتس بسیار بیشتر از یک روش ورزش است. پیلاتس بر ذهن، بدن و روح تأثیر می گذارد و تغییرات باورنکردنی را در وجود کلی فرد ایجاد می کند. اجرای پیلاتس هنری است که مانند هیچ روش ورزشی دیگری که تا به حال تجربه نکرده ام وجود دارد. پیلاتس نیاز به تمرکز، تمرکز، هماهنگی، نفس و احساس اعتماد به حرکت بدن انسان دارد. بیش از 500 تمرین در کارنامه پیلاتس وجود دارد، اما آنها به خودی خود تمرینات فردی نیستند. این تمرینات را می توان به روش های مختلفی که ذهن تصور می کند کنار هم قرار داد. از پیلاتس می توان برای ایجاد تغییر در بدن استفاده کرد که به ایجاد قدرت، انعطاف پذیری، انعطاف پذیری و عملکرد کلی کمک می کند.

آدولف در کتاب انرژی پزشکی می گوید: “بدن یکپارچه انسان مجموع هزاران فرآیند و ویژگی فیزیولوژیکی است که با هم کار می کنند. هر نفس و هر ضربان قلب شامل کار با هم رویدادهای بی شماری است. تعداد زیادی از عملکردها به طور همزمان انجام می شوند. “. من این بیانیه را برای ایده ساده همه فرآیندهایی که باید برای انجام یک حرکت واحد که افراد در آن زمان حتی از آن آگاه نیستند با هم جمع شوند، کاملاً شگفت انگیز می دانم. آدولف سپس ادامه می دهد: “اگر فعالیت ها یکپارچه نبود، زندگی ترکیبی تصادفی از رویدادهای فیزیکی و شیمیایی بود که به هیچ دستاورد شناخته شده ای نمی رسید.”

از این بیانیه می دانیم که هر حرکتی که انجام می دهیم بر کل بدن تأثیر می گذارد. هر حرکتی بر تمام سیستم های بدن از جمله سیستم ایمنی بدن، دستگاه گوارش، تنفس و سیستم قلبی عروقی تاثیر می گذارد. در واقع، تحقیقات اخیر نشان می دهد که بدن ما از هزاران سلول تشکیل شده است و هر سلول در واقع تمام سیستم های بدن را به خودی خود تشکیل می دهد. فوق العادست! هر حرکتی که انجام می‌دهیم و هر فکری که داریم روی کل بدن تأثیر می‌گذارد. بنابراین یک مربی پیلاتس ممکن است با کسی همکاری کند تا به او کمک کند تا قدرت مرکزی خود را افزایش دهد و انعطاف پذیری خود را بهبود بخشد، اما در عین حال اثرات آن می تواند به سایر نواحی بدن و همچنین ذهن گسترش یابد.

بنابراین، اگر باور دارید که این درست است، پس باید همچنین بدانید که هرگونه محدودیت یا آسیبی که در بدن وجود دارد می تواند عواقبی بر کل ارگانیسم داشته باشد. بدن ما کاملاً پیچیده است که از سیستم‌های متعددی تشکیل شده است که به طور همزمان به ما کمک می‌کنند تا با بالاترین پتانسیل خود عمل کنیم. هر کاری که انجام می دهیم روی بدن به طور کلی تأثیر می گذارد. اگر به این باور دارید، پس مسئولیت دارید که با بدن خود با نهایت احترام رفتار کنید. همه ما باید محیطی ایجاد کنیم که در آن ذهن و بدن ما بتواند با پتانسیل کامل خود عمل کند. این محیط حداقل باید شامل ورزش، تغذیه مناسب، عادات سالم و افکار مثبت باشد.