اندیشه امام خمینی(ره) مبتنی بر تأکید بر اسلام ناب اسلامی است.ساعت: 19:45
تاریخ انتشار: 1401/03/14
کد خبر: 1843665

حجت الاسلام حسن رضایی گفت: اساس اندیشه امام خمینی (ره) استقامت و تاکید بر اسلام ناب محمدی است که اسلام آمریکایی در مقابل آن ایستاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش دیوانگاه، سی و سومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه با حضور هیئتی از مسئولان در هرسین و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

سرهنگ اله وردی با استقبال و گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب وظیفه همه ما تبیین و معرفی جهاد است، پیروزی های انقلاب. و نظام اسلامی».


جانشین فرمانده سپاه ناحیه هرسین افزود: بارزترین ویژگی امام خمینی(ره) ایمان و امانتداری ایشان است و همه باید با توکل به خدا و امید به آینده دستان خود را پشت سر ولایت بگذاریم.

عبادالله کنجوریان فرماندار هرسین در ادامه اظهار داشت: امام خمینی (ره) دارای ویژگی های شخصیتی والایی مانند زندگی عادی و اخلاق حسنه بود.


وی گفت: زندگی عادی امام زمانی در پایین ترین سطح جامعه سپری می شد که در جایگاه بالایی قرار داشتند، امیدواریم همه ما از این ویژگی منحصر به فرد امام به عنوان الگوی خود استفاده کنیم.

حجت الاسلام حسن رضایی امام جمعه هرسین در این مراسم گفت: یکی از مواردی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند مشکل تحریف است که از قطار انقلاب پیاده شدند، دیگران را تحریف کردند و آنها را تحریف کردند.


وی با اشاره به برخی از آغازین اسلام در بحث ولایت، گفت: البته این موضوع جدیدی نیست و اینها کسانی هستند که امروز در اوایل انقلاب انقلابیون را تروریست معرفی کردند.


امام جمعه هرسین خاطرنشان کرد: اساس اندیشه امام راحل(ره) استقامت و تأکید بر اسلام ناب اسلامی است که اسلام آمریکایی در مقابل آن ایستاده است.

حجت الاسلام رضایی بیان می کند: در واقع اسلام سکولار و اسلام مردسالار ضمیمه این اندیشه است.

وی گفت: بر خلاف اسلام آمریکایی، اسلام رحمانی را با تفکر لیبرالی معرفی کردند و از دیدگاه این افراد دلالت بر سازش با غرب دارد و همه مسائل بدون توجه به غرب مرتبط است و منطبق بر آن نیست. به اندیشه امام».

امام هرسین روز جمعه فرمودند: جوانان عزیز ما باید با جهاد و فعالیت های فرهنگی پاسخگوی این کژی باشند.

پایان پیام/