انتقال آب از پروژه آبرسانی به همدان بی خطر استساعت: 18:03
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۲۹
کد خبر: 1891291

وزیر نیرو با تکذیب هرگونه شایعه آلودگی پروژه آبرسانی به همدان گفت: آب این پروژه با رعایت استانداردهای بهداشتی مورد نیاز و با پیشرفته ترین تصفیه خانه در اختیار مردم قرار می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی اکبر محرابیان امروز در بازدید از پروژه آبرسانی همدان گفت: پروژه آبرسانی همدان یکی از ابرپروژه های وزارت نیرو است و تصفیه خانه های پیشرفته نیز طراحی شده است. برای آن مردم نباید نگران شایعات بی اساس باشند. .

وی تصریح کرد: آب انتقالی به همدان در قالب این طرح به صورت کاملا بهداشتی و سالم وارد شبکه آبرسانی همدان می شود.

وزیر نیرو تصریح کرد: به عنوان مثال آب مورد نیاز 60 درصد مردم جهان از شیرین سازی آب دریا تامین می شود که به وضوح آلوده است و قابل شرب نیست.

وی ادامه داد: این فرآیند تصفیه آب با در نظر گرفتن تمام پارامترهای استاندارد بسیار اطمینان بخش است و مردم همدان در این زمینه نگران نباشند چرا که هم آب چاه ها و هم آب سایر منابع کاملا بهداشتی و بهداشتی است. توسط مردم پاک می شود

«علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو برای بازدید از پروژه آبرسانی همدان و بررسی روند مشکلات و مسائل مربوط به خشکسالی و تنش آبی در این استان به همدان رفت.

وزیر نیرو در این سفر یک روزه علاوه بر بازدید از روند اجرای پروژه آبرسانی به همدان و تصفیه خانه های آن، از خط کنارگذر انتقال آب به سد آبشین نیز بازدید کرد.