امنیت پایدار در منطقه بدون ثبات پایدار در قفقاز محقق نمی شودساعت: 22:17
تاریخ انتشار: 1301/04/16
کد خبر: 1881665

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با همتای ارمنی خود گفت: امنیت پایدار در منطقه بدون ثبات پایدار در منطقه قفقاز محقق نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی شانخانی، نماینده ولی فقیه، دبیر شورای امنیت ملی که در سفر رسمی یک روزه به ارمنستان به سر می برد، صبح امروز (پنجشنبه) با آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان دیدار و گفتگو کرد. ) و موضوعات مورد علاقه هر دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

شانخانی در این دیدار با اشاره به پیوندهای عمیق و دیرینه تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو کشور گفت: این وضعیت بستر مناسبی را برای تقویت و گسترش روابط همه جانبه دو کشور فراهم کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه ایران و ارمنستان در طول تاریخ و در شرایط سخت منطقه ای و بین المللی و بلایای طبیعی با هم بوده اند، تصریح کرد: با چنین پیشینه ای نباید محدودیتی برای گسترش روابط بین دو کشور قائل شد. آنها

وی با بیان اینکه حجم مبادلات اقتصادی ایران و ارمنستان متناسب با ظرفیت های مبادلاتی دو کشور نیست، بر لزوم فعال سازی این ظرفیت ها تاکید کرد.

شمخانی همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته آماده استفاده از ظرفیت ها و امکانات خود برای برقراری صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی است.

در این دیدار آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از سفر شمخانی به ارمنستان بر تقویت و توسعه روابط دو کشور در تمامی سطوح تاکید کرد.

وی توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را از اولویت‌های همکاری‌های دوجانبه عنوان کرد.

آرمن گریگوریان با اشاره به روابط دیرینه دو کشور گفت: ظرفیت های زیادی برای توسعه روابط اقتصادی و امنیتی دو کشور وجود دارد که فعال سازی آن نیازمند تلاش مضاعف است.

وی افزود: پروژه های انتقال برق بین دو کشور و سوآپ گاز ترکمنستان و ارمنستان از موضوعات مهم در روابط دو کشور است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در توسعه روابط کشورهای قفقاز جنوبی و تامین امنیت منطقه دارد.

وی با قدردانی از نقش فعال جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه، لزوم تداوم نقش کشورمان در این مسیر و تقویت امنیت پایدار در منطقه را ضروری دانست.

انتهای پیام/