المپیک ناشنوایان برزیل| درخشش فرنگی‌کاران ایران با ۴ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز/ طلاهای ایران به عدد ۱۲ رسیدساعت: 01:35
منتشر شده در مورخ: 1401/02/22
شناسه خبر: 1838196

تیم‌ ملی کشتی فرنگی ایران چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز بیست و چهارمین دوره بازیهای المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان در برزیل را به دست آورد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان، فرنگی کاران ایران بازیهای المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان به میزبانی برزیل، مقندرانه چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز به دست آوردند.


 


*کسب ۴ مدال طلا


در دومین روز مسابقات کشتی فرنگی این بازیها، صادق ابوالوفایی در وزن ۵۵ کیلوگرم در فینال مقابل حریفی از بلغارستان با نتیجه چهار بر ۲ پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.


 


مهدی بخشی در وزن ۶۰ کیلوگرم در مصاف با کشتی گیری از ترکیه با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید و مدال طلا گرفت.


 


ابوذر ربیعی زاده در وزن ۸۷ کیلوگرم در فینال مقابل کشتی گیری از ترکیه روی تشک رفت که این دیدار با وجود تساوی نتیجه چهار به چهار و کسب امتیاز درشت فرنگی کار ایران به سود ایران به پایان رسید تا ربیعی زاده قهرمان المپیک لقب بگیرد.


 


اکبر صابری در وزن ۹۷ کیلوگرم، در فینال با کشتی گیری از قزاقستان روبرو شد و با شکست هشت بر صفر حریفش صاحب مدال زرین طلا شد.


 


*۲ نقره و برنز در سبد ایران


 


علی کریمی در وزن ‌۶۷ کیلوگرم مقابل کشتی گیری از ترکیه هشت بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.


 


شیرزاد مهکی در وزن ۸۲ کیلوگرم برای کسب مدال برنز با کشتی گیری از هند رقابت کرد و با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و مدال برنز کسب کرد.


 


رضا اسماعیلی در وزن ۷۷ کیلوگرم برای کسب جایگاه سوم مصابل حریفی از یونان ۱۱ بر ۲ باخت و به مدال نرسید. اسماعیلی در این وزن پنجم شد.


 


محمد محبوبی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در جدول شانس مجدد مقابل کشتی گیر اوکراینی با نتیجه هشت بر چهار شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد.


 


تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک گذشته تنها چهار مدال برنز کسب کرده بود.


 


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع