التهاب – به چه معناست و چرا همه در مورد آن صحبت می کنند؟

داستانی از التهاب

امروزه التهاب یک موضوع داغ است. اما، برای همه، این کلمه لزوماً تصویری از معنای آن در ذهن شما ایجاد نمی کند. من می دانم که با حجم اطلاعات موجود امروز – در مورد تغذیه، سلامتی، تناسب اندام – همه چیز سلامتی، می تواند طاقت فرسا و شاید کمی آزاردهنده باشد. از کجا میدونی معنی همه چیه؟ برای اطلاعات صوتی به کجا مراجعه می کنید؟ هدف من این است که آن منبع برای شما باشم – به شما کمک کنم همه چیز را درک کنید.

امروز می‌خواهم به ساده‌سازی این ایده درباره التهاب کمک کنم.

اجازه دهید ابتدا داستانی از یک فرد واقعی بگویم که با التهاب دردناک زندگی می‌کند و با تغییری در غذا خوردن مشکلی ایجاد می‌کند. جیسون مشتری است که به من مراجعه کرد زیرا سال ها با دوره های درد شدید زندگی می کرد. او از دردها و دردها مریض و خسته بود. او سابقه فشار خون بالا داشت، در طول سال ها موارد ناتوان کننده نقرس و همچنین یک اختلال روماتیسمی را تجربه کرده بود که با سال ها استروئیدهای تجویزی درمان می شد. تمام چیزی که او تجربه می کرد فرآیندهای التهابی بود (در آینده بیشتر).

جیسون مایل بود تغییرات تدریجی در رژیم غذایی خود ایجاد کند – حذف پاپ، جایگزینی صبحانه معمولی با شکر با یک وعده غذایی غنی از پروتئین، و افزایش مصرف میوه و سبزیجات. مدت کوتاهی پس از آن، یک زمان کاری پر استرس از سال که از نظر تاریخی منجر به عود قابل توجه نقرس می شد، با درد بسیار کمتری نسبت به سال قبل به پایان رسید. با تغییر رژیم غذایی خود از غذاهای ایجاد کننده التهاب به غذاهایی که به کاهش آن کمک می کنند – علائم خود را نیز کاهش داد!

در داستان جیسون، او حتی تغییرات زیادی در رژیم غذایی خود ایجاد نکرد. او کار را کوچک شروع کرد، زیرا این چیزی بود که برای او کارآمد بود. او عالی کار کرد و نتیجه گرفت. حتی تغییرات کوچک می تواند باعث بهبود قابل توجه علائم شود! و هنگامی که به مسیر کاهش التهاب ادامه می دهید – حذف غذاهای تحریک کننده بدن، افزودن غذاهایی که نیروگاه مواد مغذی هستند، التیام سال ها آسیب وارده به روده ناشی از رژیم غذایی استاندارد آمریکایی یا استفاده از داروها – نتایج می تواند همچنان بهتر شود و بهتر.

آن نتایج چگونه به نظر می رسد؟

 • کاهش خطر بیماری قلبی.

 • بهبود سلامت روده و کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر، گاز، نفخ، ناراحتی مزمن گوارشی.

 • کاهش خطر ابتلا به بیماری های خود ایمنی.

 • کاهش وزن.

 • بهبود در بسیاری از شرایط التهابی – تشخیصی که ممکن است دریافت کرده باشید – که به “ایتیس” ختم می شود.

التهاب چیست؟

بگذارید سعی کنم این را ساده کنم. 2 نوع مختلف التهاب وجود دارد – حاد و مزمن. التهاب حاد پاسخ طبیعی بدن هنگامی است که چیزی مضر هر ناحیه از بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. التهاب حاد علائمی را ایجاد می کند که مطمئنم تجربه کرده اید، از جمله گرما، قرمزی، تورم، درد یا از دست دادن عملکرد. این چگونه بدن شما از خود محافظت می کند – علت آسیب را از بین می برد و روند ترمیم آسیب را آغاز می کند.

بدن انسان قابل توجه است! هر روز در معرض خطر قرار می گیرید و سیستم ایمنی بدن شما را از بیمار شدن محافظت می کند. به طور کلی در کار خود بسیار خوب است – کنترل همه چیز برای حفظ سلامت شما.

متاسفانه، کامل نیست. گاهی اوقات، این روند حاد برای خوب نگه داشتن شما ممکن است دچار مشکل شود و ممکن است منجر به یک پاسخ مزمن شود. این ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد – در حذف آن چیزی که باید داشته باشد کار خوبی انجام نداد، اشتباه می کند و شروع به تشخیص بافت سالم خود به عنوان چیزی مضر (یک پاسخ خود ایمنی) می کند، یا شاید یک عامل تحریک کننده وجود دارد. که برای مدت طولانی ادامه دارد.

به این فکر کنید – التهاب حاد مانند طوفانی است که به محله شما رسیده است. آسیبی رخ داده است، باید پاکسازی شود، همه چیز حل خواهد شد و شما ادامه خواهید داد. التهاب مزمن مانند آن طوفانی است که 24 ساعت در روز، 7 روز در هفته، 365 روز در سال به محله شما ضربه می زند. هرگز فرصتی برای پاکسازی و ادامه دادن وجود ندارد.

التهاب حاد می تواند شما را بیمار کند، اما بهبود خواهید یافت. با این حال، التهاب مزمن تقریباً در تمام بیماری‌های امروزی از جمله بیماری‌های خودایمنی، چاقی، آلرژی‌ها، سندرم متابولیک، بیماری قلبی و دیابت، علاوه بر افزایش سن، دخیل است!

علائم چیست؟

اگر شما یا کسی که دوستش دارید هر یک از این موارد را تجربه کردید، ممکن است با التهاب مزمن زندگی کنید.

 • با یک بیماری خود ایمنی تشخیص داده شده است.

 • برای رسیدن به وزن سالم تلاش کنید.

 • دردها و دردهای مداوم عضلانی و مفاصل.

 • خستگی مفرط.

 • یبوست منظم، اسهال یا هر دو.

 • مه مغزی – حل مشکلات یا تکمیل کارهای ساده را دشوارتر می کند.

 • آسم یا آلرژی.

التهاب کلمه ای است که این روزها زیاد به گوش می رسد. همچنان به عنوان یک عامل اصلی در سلامت در مقابل بیماری شناخته می شود.