اقتصاد آمریکا در وضعیت وخیمی قرار دارد/ مردم باید از هزینه های غیرضروری خودداری کنندساعت: 02:32
تاریخ انتشار: 08/02/1401
کد خبر: 1905422

بسیاری از کارشناسان مالی بر این باورند که اقتصاد آمریکا در سال آینده وارد رکود عمیقی خواهد شد و به همین دلیل به مردم توصیه می کنند از این پس برای پس انداز بیشتر از هرگونه هزینه غیرضروری پرهیز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ این اجماع در بین کارشناسان اقتصادی در حال افزایش است که رکود شدید اقتصاد ایالات متحده با فروپاشی بازارهای مالی و سهام و افزایش بیکاری همراه خواهد بود.

اقتصاددانان هشدار می دهند که اگر 40 درصد از آمریکایی ها شغل اصلی خود را از دست بدهند، پس انداز کافی برای پوشش درآمد و هزینه های خود حداقل برای سه ماه نخواهند داشت و احتمالاً تورم در سال 2023 به شدت افزایش خواهد یافت. سال گذشته این رقم به 40 رسیده است.

وضعیت پیش روی اقتصاد آمریکا به گونه ای است که اکنون بسیاری از کارشناسان مالی به مردم توصیه می کنند از هزینه های غیرضروری خودداری کنند.


اقتصاد آمریکا در وضعیت وخیمی قرار دارد/ مردم باید از هزینه های غیرضروری خودداری کنند

پیشتر روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به گسترش همزمان تورم و رکود در آمریکا، این چالش را متفاوت از رکود اقتصادی 2008 و 2020 ارزیابی کرده بود و مقامات آمریکایی در برابر این بحران مستاصل بودند.

واشنگتن پست در این گزارش نوشت: با افزایش نگرانی ها در مورد گسترش رکود، واشنگتن در حال بررسی راه هایی برای مهار رکود و افزایش قیمت ها است.