افتتاح بیش از 70 پروژه در کهگیلو + فیلمساعت: 18:24
تاریخ انتشار: 1301/06/06
کد خبر: 1893359

سرپرست استانداری کهگیلو از افتتاح و کلنگ زنی 78 پروژه در سفر وزیر کشور به این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس ; جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه عصر امروز یکشنبه 15 شهریورماه در محل سالن همایش فرمانداری دهدشت برگزار شد.

سرپرست استانداری کهگیلوه در این دیدار هفته های دولت را فرصت مناسبی برای تبیین و انعکاس خدمات دولت برای اعتمادسازی بین خادمان و مسئولان و مردم دانست و گفت: متولیان امر باید چهره به چهره با مردم ارتباط برقرار کرده و الگو قرار دهند. که دولت مردمی است.

عبدالعزیز موسوی با اشاره به اینکه همه ما ملزم به حفظ میراث آرمان های انقلاب و پاسداری از خون شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: وحدت، یکپارچگی و کمک به دولت مردمی برای برون رفت از این شرایط اقتصادی یکی است. بیایید نیازهای جامعه را بیاموزیم و خلاف قانون و تفرقه افکنی دشمن باشد که باعث تضعیف انقلاب، نظام و ملت می شود.

وی با تاکید بر اینکه وزیر کشور روز دوشنبه به کهگیلوه می رود و در چندین فعالیت از جمله احداث پروژه آبرسانی مشارکت می کند، تصریح کرد: دولت سیزدهم در وضعیت بدهکاری از دولت قبل مسئولیت گرفت و این دولت پاسخ داد. قانون تا کنون با موفقیت روی مطالبات کار کرده و بسیاری از مشکلات را حل کرده است.

موسوی در شهرستان کهگیلو در ادامه با اشاره به اینکه 78 پروژه در این شهرستان راه اندازی و راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 17 پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری با اعتباری بیش از 170 میلیارد تومان است. شروع کنید و شروع کنید.

نماینده ارشد دولت در کهگیلوه با بیان اینکه افق روشنی برای شهرستان می بینیم و خدا را شکر می کنیم به خاطر اتفاقات خوبی که در یک سال گذشته افتاده است، اظهار داشت: هزار و 280 میلیارد تومان ایجاد تسهیلات تبصره است. 16 برای اشتغال که 18 درصد آن سهم کهگیلوه است.

موسوی با اشاره به اینکه انقلابی در حوزه آب و راه در شهرستان رخ داده است، خاطرنشان کرد: 1400 اعتبار خوب در مشکل آب داده شده و 56 روستا نیز در طرح جایگزینی شبکه 43 میلیارد تومانی قرار گرفته است. برای رفع تنش آبی و محرومیت زدایی 10 میلیارد تومان برای اصلاح شبکه توزیع آب شهر دهدشت اختصاص یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بحث طرح هوشمند از طرح مهم دولت، یارانه آرد (شماره نانی) اشاره کرد و گفت: در کهگیلوه قبل از اجرای طرح 210 پروانه برای واحدهای خباجی وجود داشت و بعد از آن. در اجرای این طرح 49 مجوز برای علوم غیرفعال از گردون صادر شد.

این مسئول گفت: با اجرای این طرح و شناسایی کارخانه های غیرفعال از عرضه خارج از شبکه آرد جلوگیری شده است، این مقام مسئول گفت: پس از اجرای طرح هوشمند، کمبود آرد در شهرستان وجود ندارد.

موسوی با اشاره به موفقیت آمیز بودن این طرح در راستای تامین امنیت غذایی مردم و جلوگیری از قاچاق کالا و تنظیم بازار تصریح کرد: با ایجاد فضای رقابتی بین نانوایان شاهد نظم بهتری در توزیع، پخت و پز خواهیم بود. مدیریت، توزیع عادلانه یارانه نان و کیفیت نان بهبود یافت.

معاون مالی استاندار همچنین رمز ماندگاری شهیدان راجع و باهنر را روحیه جهادی و ایثارگری به مردم دانست و گفت: امروز از سوی دولت منصوب شده ایم و باید برای حفظ جایگاه گام برداریم. برای این مکان که رد پای شهدای آبادانی و پیشرفت شهر است.»

عسگری با اشاره به اینکه بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی در استان وجود دارد افزود: در حوزه مالی این رقم زیاد است و سیاست استان توسعه می یابد.

با رایزنی های خوبی که استاندار و تیم همکارانش در روند جذب اعتبارات و بودجه در شهر تهران انجام دادند، با اشاره به اینکه در آینده نه چندان دور وضعیت بهتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: در سه سال آینده صعود خواهیم کرد. حداقل 2 قدم با شرایط فعلی در گفتمان اقتصادی فاصله دارد

عسگری به رشد 36.5 درصدی پتروشیمی دهدشت در 2 سال اخیر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: پتروشیمی اتیلن گچهران حداکثر تا پایان فروردین ماه به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه از زمان سفر رئیس جمهور تاکنون 400 میلیارد تومان به استان اختصاص یافته است، گفت: کارخانه قند یاسوز با تمام مشکلات در حال بازسازی و بازسازی است و سد شیر نیز اسفندماه به بهره برداری می رسد.

عسگری در خاتمه گفت: به طور کلی امروز هدایت بخشی از جامعه در دست ماست و برای پیشرفت استان باید از همه ظرفیت ها و امکاناتی که استان در اختیار دارد استفاده کنیم اما تاکنون این کار را نکرده ایم. توانسته است از این هدایا استفاده کند.


تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
انتهای پیام/