اعلام لیست وزنه برداران اعزامی به مسابقات جهانیساعت: 08:52
تاریخ انتشار: 1301/09/03
کد خبر: 1913320

در پایان جلسه کمیته فنی وزنه برداری با معرفی وزنه برداران اعزامی به کلمبیا مجوز بین المللی شدن هفت وزنه بردار به تصویب رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری ; پس از رکوردگیری اردوی تیم ملی بزرگسالان در آکادمی ملی المپیک تهران (مجموعه ورزشی انقلاب)، 7 ملی پوش وزنه بردار در اردوی تدارکاتی جهانی شرکت کردند و پس از آن جلسه کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری برگزار شد. نظر سعید علی حسینی سرمربی تیم و اعضای کمیته فنی شرکت کننده در این جلسه تایید نهایی مجوز اعزام به کلمبیا و حضور در مسابقات جهانی بوگوتا 2022 اولین مرحله انتخابی المپیک پاریس را دریافت کرد. “.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان 2022 که اولین رشته انتخابی المپیک پاریس در این رشته محسوب می شود، قرار است از 13 دسامبر با میزبانی کلمبیا آغاز شود. این یک رقابت مهم و ارزشمند برای کشورهایی است که در این بخش رقابت می کنند. وزنه برداری با اعلام بیش از 700 وزنه بردار مرد در اوزان مختلف از سطح کیفی و کمی بالایی برخوردار است.

تیم ملی وزنه برداری ایران همیشه در جمع مدعیان کسب مدال و سکوهای باکیفیت و رنگارنگ جهانی با هدایت سعیدعلی حسینی خود را برای حضوری مقتدرانه در این رویداد مهم آماده می کند.

بر این اساس با توجه به اینکه زمان اعزام کاروان وزنه برداری به مسابقات جهانی کلمبیا به درخواست اعضای کمیته فنی و موافقت رئیس فدراسیون دکتر سجاد انوشیروانی فرا رسیده است (همزمان با مسابقه ثبت رکورد در کمپ آماده شده توسط کادر فنی برای تست نهایی بقیه ملی پوشان در کمپ جهانی) در لیست نهایی مسافران اعزامی به مسابقات جهانی جلسه کمیته فنی با محوریت آکادمی ملی المپیک نیز برگزار شد. در سالن آموزش ورزشکاران وزنه برداری کشور برگزار شد.

در این دیدار که بلافاصله پس از ثبت رکورد اردوی ملی وزنه برداری در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه برداری به همراه حسین رضازاده رئیس فدراسیون وزنه برداری بهمن زارع برگزار شد.

اعضای کمیته فنی را سید کمال موسوی و بهداد سلیمی و سرمربی تیم ملی وزنه برداری و سعید علی حسینی، محمدرضا براری و وحید ربیع مربیانی تشکیل می دهند. لازم به توضیح است حسین توکلی عضو کمیته فنی به دلیل حضور در تمرینات پیشکسوتان وزنه برداری کشور در این جلسه غایب بود و نواب نصیرشلال، حسین مگی و کوروش باقری دیگر اعضای کمیته فنی نیز به دلیل مشغله کاری در این جلسه حضور نداشتند. و همچنین رکورد تمرین بانوان در اردوی تیم های ملی وزنه برداری در این دیدار حضور نداشت.

در پایان جلسه کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری، پس از تحلیل و بررسی رکورد اوزان و شرایط مسابقات، احتمالا ملی پوشان کشورمان در مسابقات جهانی 2022 حضور یافته و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. با پیشنهاد و نظر سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری، با تایید فنی دستیاران و اعضای کمیته فنی، 7 ملی پوش وزنه بردار جواز حضور در مسابقات جهانی کلمبیا را کسب کردند. در این مسابقات معتبر بین‌المللی لباس تیم ملی را بپوشید.

اسامی وزنه برداران اعزامی ایران به مسابقات جهانی 2022 کلمبیا به انتخاب سرمربی تیم ملی و تایید کمیته فنی به شرح زیر است:

حافظ قشقایی در وزن 67 کیلوگرم

میر مصطفی جوادی در دسته 81 کیلوگرم

کیانوش رستمی در دسته 89 کیلوگرم

🔻 رضادار 102 کیلوگرم

🔻 مهدی کرمی در دسته 109 کیلوگرم

🔻 آیت شریفی در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم

🔻 علی داودی در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم

لازم به ذکر است؛ حسین سلطانی ملی پوش وزن 81 کیلوگرم که هشتمین نفری بود که در اردوی تدارکاتی جهان حضور داشت، پس از ناکامی در جلب نظر کادر فنی از فهرست نهایی اردونشینان و مسافران اعزامی به کلمبیا حذف شد. آخرین رکورد جهانی ثبت شده

ملی پوشان وزنه بردار کشورمان تا اعزام به مسابقات جهانی کلمبیا به تمرینات خود در آکادمی ملی المپیک ادامه می دهند.