اصول تهیه غذا: تهیه مرغ خوشمزه


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب سرکش جدید خوش آمدید. به یخچال بروید – و آن دسته از مواد اولیه ای که در بخش ارگانیک فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – به این امید که انرژی لازم را برای پخت یک غذای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید که شما مرغ را خریداری کرده اید و یک مرغ بریان زیبا را با پوسته ترد ، لعاب کره ای فوق العاده و زلزله رزماری تصور کنید. یک گزینه فریبنده – اما نه دقیقاً همان چیزی که در هنگام شروع رژیم غذایی و به کره گفتید پیاده روی کنید. شما همچنین سینه مرغ بدون پوست خریدید. برمی گردی و امید پدر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز شوهرت را می بینی و فکر می کنی: «چرا مرغ طعم بیکن بی افری عسلی ندارد؟ من با این کار چه می کنم؟ “

این س youال شما را به این س bringsال می رساند ، “چگونه می توانم این منبع اولیه و خشک پروتئین را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و تهیه وعده های غذایی می تواند بسیار دلهره آور باشد ، به ویژه اگر از لذت بردن از مرغ خسته کننده دائما خسته شده اید ، اما با گزینه های ترشی و نمک ، می توانید به هیچ وجه یک غذای سالم و خوشمزه دریافت کنید. به زمان. کمی پیش آماده سازی طول می کشد ، اما ارزش این گام ساده اضافی را دارد تا غذاهای مورد نظر خود را تهیه کنید.


زیبایی ازدواج

نمک در فرهنگ های مختلف برای حفظ ، چاشنی و نرم شدن گوشت به گونه ای استفاده شده است که در غیر این صورت امکان پذیر نیست. می توانید مرغ را به چند روش نمک بزنید. اولین و احتمالاً متداول ترین روش ، آب نمک مرطوب است ، که لازم است مرغ را در حمام نمک فرو کنید. دستور العمل متوسط ​​به نسبت 3/4 فنجان نمک در هر گالن آب نیاز دارد و برای طعم بیشتر می توانید شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و گیاهان De Provence.

مرغ را حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بگذارید یا یک شب در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که آنها را پروانه بزنید تا طعم بهتری پخش شود. حداقل 15 دقیقه قبل از پرواز به آنها نمک بزنید و از 6 ساعت بیشتر نشود. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید آن را برای مدت طولانی نمک بزنید زیرا این کار بافت را خراب می کند.

نمک مرطوب از طریق اسمز عمل می کند و آب و نمک به پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک شده و ادویه جات ترشی جات و سپس بستن آن در کیسه یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که هنگام پخت مرغ نمک بزنم و آب میوه های خودم را بریزم. این بیشتر طول می کشد ، اما مرغ طعم خوشمزه ای خواهد داشت و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه حوا

من ترجیح می دهم از مرغ کامل برای این روش استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را نیز تفت دهید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از ظرف مناسب مرغ استفاده کنید ، مانند تابه 200 هتل ، و مرغ را داخل تابه بگذارید ، در حالی که یک پرنده کامل است ، طرف سینه را بالا بیاورید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را با نمک مزه دار کرده و مزه دار کنید. آن را به مدت 30 دقیقه در دمای 350 درجه بپزید ، سپس مرغ را از فر خارج کرده و آب جوشانده از آن را بریزید.

بسته به اندازه مرغ ، دما را تا 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار بریزید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و هر 5 دقیقه دم کنید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را روشن کرده و بپزید تا ترد شود. من فکر می کنم این روش بهترین است زیرا آب ، نمک و ادویه جات مقداری چربی طبیعی را از سینه و پوست مرغ می کشد. اساساً سینه مرغ – و بقیه پرندگان – در آبگوشت طبیعی ریخته می شود. این کار زمان بیشتری می برد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد ، زیرا مرغ شما چند روز پس از آن مرطوب می ماند.

آب نمک یک ابزار ضروری برای پخت مرغ مرطوب است ، خواه در حال تفت دادن یا سرخ کردن آن در تابه هستید ، اما می توانید از آن با سایر گوشت های بدون چربی نیز استفاده کنید.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی است و شما را دعوت می کند تا هنگام ساختن ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. این موضوع بیشتر به حفظ رطوبت مربوط نمی شود ، بلکه به طعم خوب مرغ مربوط می شود. ماریناد معمولاً از ترکیب روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان آسیاب شده یا خرد شده تشکیل شده است. همچنین می توانید مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاصی را در ماریناد قرار دهید تا طعم و بافت بیشتری به دست آورید.

ماریناد باید از طعم خاصی پیروی کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات ، یا یک نمای جنوب غربی با چیپس شیرین و تند و سس عسل را دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر شما از افرادی نیستید که بیش از حد در آشپزخانه آزمایش می کنید ، دستورالعمل های زیادی برای تهیه ترشی های خوب به صورت آنلاین وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ نباید در ماریناد حاوی مرکبات برای مدت طولانی بماند ، در این حالت بیش از 4 ساعت ، زیرا گوشت می تواند قارچ دار و درشت شود.

اگر مرغ را بیشتر در ماریناد حاوی مرکبات یا سرکه نگه دارید ، نرم تر نخواهد شد. از سوی دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم سطحی می دهند ، هرچه مدت بیشتری آن را ترشی کنید ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

عسل اوینینا ماریناد چیپوتل

یکی از مارینادهای سینه مرغ مورد علاقه من مخلوط چیپس عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه های مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. برای بهترین نتیجه ، در صورت امکان بیش از 4 ساعت یا یک شب ترشی کنید. سینه مرغ بدون پوست و استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب می شود.

اگر سینه مرغ را تفت می دهید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. قبل از سرو ، آنها را از فر خارج کرده و بگذارید 5 دقیقه بمانند. خلاق باشید و کم و بیش هر طعمی به آن اضافه کنید.


زمان استفاده از ترشی و ماریناد

تفاوت های متفاوتی در هر دو روش پیش پخت مرغ وجود دارد که باعث تفاوت در نحوه بیرون آمدن مرغ شما می شود. نمک زدن یک روش مبتنی بر نمک است که در درجه اول برای نرم کردن و حفظ رطوبت مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ بدهد ، اما به همان اندازه قوی نیست که با ترشی خوردن می کنید. نمک زدن برای سرخ کردن و سرخ کردن مرغ بسیار مناسب است ، اما اگر مرغ را کباب می کنید ، انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت آنقدر مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهای حاوی قند و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به مرغ کبابی دارید ، روش ترشی طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش به مرغ شما ادویه می بخشد و هر شام را ادویه می کند.

مزایای نمک زدن در مقایسه با ماریناد برای سلامتی

به طور کلی ، من فکر می کنم نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کنید در حالی که طعم آن را اضافه می کنید. اگر در آب نمک بوده اید ، احتمال دارد روز بعد از مرغ لذت ببرید و مرغ ترشی برای وعده غذایی که بلافاصله بعد از پخت می خورید بهتر است.

شاید برایتان س theال باشد که تمام نمکی که در تهیه آب نمک استفاده می شود چیست. آیا مقدار زیادی نمک به ظاهر زیاد باعث آسیب نمی شود؟ هنگامی که احساس می کنید یک مرغ کامل را یکباره نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف زیاد سدیم نسبتاً در امان هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم در یک قسمت از مرغ که قبل از پخت سرخ شده است ، وجود دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، به طور متوسط ​​آمریکایی بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر مراقب مصرف نمک خود باشید ، 400 میلی گرم در وعده عصر مرغ واقعاً چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و فقط در صورتی که غذای خود را بیش از حد نمک بزنید. یک غذای معمولی عصرانه برای یک فرد سالم می تواند شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که حدود 430 میلی گرم سدیم اضافه می کند. اگر این غذایی است که معمولاً خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز خاصی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید ، آن را در نظرات زیر بنویسید و می توانید این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید