اشتباهات بزرگی که مردم درباره رژیم پاکسازی استاد باور دارند

رژیم غذایی مستر کلینس چندین دهه است که وجود داشته است، اما هنوز هم، شاید در بین همه رژیم های غذایی تا به امروز، این رژیم بد درک شده ترین باشد. تصاویر در فرهنگ پاپ تصورات بدی در مورد این رژیم ایجاد می کند. در اینجا اشتباهات رایجی که در مورد Master Cleanse باور داریم و دلیل اینکه چرا اشتباه بودن آن ثابت شده است، آمده است:

Master Cleanse یک رژیم لاغری است – به عنوان وسیله ای برای سم زدایی بدن و عدم کاهش وزن ایجاد شده است. کسانی که وارد این برنامه شدند متوجه شدند که در حال کاهش وزن هستند، بنابراین مردم شروع به استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن کردند. آنها اغلب حداقل کاهش وزن خود را با بی اثر بودن اشتباه می گیرند، در حالی که در واقع، حتی اگر تنها چند پوند از دست بدهند، برخی از بیماری های خود را نیز از دست داده اند.

هنگام رژیم گرفتن مجاز به غذا خوردن نیستید- مردم این تصور را دارند که در مورد گرسنگی دادن به خود است زیرا رژیم گیرندگان به مدت 10 روز به رژیم غذایی مایع ساخته شده از میوه های لیموی تازه، پودر فلفل هندی و شربت افرا به عنوان شیرین کننده محدود می شوند. از نظر فنی، شما مجاز به خوردن غذاهای جامد نیستید، اما همچنان از یک رژیم غذایی مایع استفاده می کنید. در Master Cleanse مدرن، پس از 10 روز اول که همه چیز واقعاً چالش برانگیز است، می توانید شروع به خوردن غذاهای سالم و بدون سموم مانند سوپ سبزیجات کنید.

هرچه مدت طولانی تری در این رژیم باشید، وزن بیشتری از دست خواهید داد- مانند هر رژیم دیگری، مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به کمبود شود. همچنان به شما توصیه می شود که برنامه رژیم غذایی 10 روزه را برای قسمت شدید که فقط محلول لیموناد مصرف می کنید، دنبال کنید. پس از آن، می توانید با تطبیق یک رژیم غذایی ملایم که در آن اساساً آنچه می خورید کنترل کنید، پیگیری کنید. هر چیزی که ممکن است حاوی سموم باشد نخورید و ترجیحاً غذای ارگانیک مصرف کنید.

رژیم غذایی Master Cleanse خطرناک است- برخی افراد با کمک متخصصان تغذیه و پزشکان این رژیم را با موفقیت انجام داده اند. اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از هر گونه خطری که رژیم غذایی ممکن است داشته باشد تحت نظارت یک متخصص قرار می گیرید. فقط محدودیت های رژیم را دنبال کنید و خطرات آن را کاهش خواهید داد.