اسکوچیچ 9 روز قبل از فیفادی درخواست داشت بازیکنان را در اختیار داشته باشدساعت: 15:30
تاریخ انتشار: 1401/05/14
کد خبر: 1888068

یکی از مسئولان کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: اسکوچیچ 9 روز قبل از فیفا درخواست حضور بازیکنان را داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره برنامه ریزی های لیگ برتر برای فصل جدید و اولین وقفه در این رقابت ها گفت: هرچه اطلاعات هواداران بیشتر باشد، شکایت کمتری خواهد داشت. . 28 سپتامبر تا 5 مهر روزهای فیفا برای آماده سازی تیم ملی است. این بار اسکوچیچ 9 روز زودتر به تیم ملی مهلت داد. یعنی از 19 تا 28 شهریور اردوی داخلی تیم ملی برگزار می شود و از 8 شهریور لژیونرها برای بهره مندی از این روزهای فیفا همراه می شوند.

وی افزود: هفته ششم ما مصادف با اردوی داخلی تیم ملی است و قرار است این هفته در 27 شهریور برگزار شود. از آنجایی که از این هفته تا هفته پنجم فاصله دارد، منتظر اسامی تیم ملی بودم تا بدانم چه تیم هایی ملی پوش دارند. برنامه ما تا هفته 15 کامل است، اما هفته های 6 و 7 با روزهای فیفا و برنامه تیم های ملی قطع می شود. اگرچه اسکوچیچ به ما گفته است که می‌خواهد چند بازیکن را از کدام تیم‌ها دعوت کند، اما ما نامی نمی‌خواهیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ خاطرنشان کرد: در آن صورت دیدار تیم های ملی پوش را 27 شهریور قبل از شروع اردوی تیم ملی برگزار می کنیم تا ملی پوشان به جمع ملی پوشان بپیوندند. یک روز بعد اردوی تیم. نمی خواهیم با تیم های بدون تیم ملی سخت بگیریم تا با فاصله کمتری وارد مسابقات شوند، ما می توانیم بازی های 20 یا 21 را برگزار کنیم. برنامه تیم ملی سر جای خود و آماده است، الزامات این تیم باید محقق شود.

آیا بررسی می کند که لیگ های ایتالیا و اسپانیا در چه تاریخی برگزار شود، با توجه به عدم برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان، برنامه تیم های لیگ برتر کوتاه نمی شود. وی تصریح کرد: به جز روزهای فیفا، هر کشوری که نام ببرید وارد اردوی تیم ملی می شوند. به تیم ملی در نیم فصل 20 روز فرصت داده ایم، می گویم 3-4 هفته بازی. از طرفی همه دوست داریم نیم فصل قبل از شروع جام جهانی تمام شود تا بعد از این رقابت ها وارد نیم فصل دوم شویم. این محدودیت قبل از جام جهانی برای تیم ها اعمال شد.

وی گفت: در برنامه بحثی که با سرمربیان برگزار کردیم، پرسیدند چرا باید بازیکنان داخلی از 29 شهریور به اردو بروند که لژیونرها نتوانستند به اردو بروند اما همه موضوع را به سرمربی تیم ملی رساندیم. . شما فقط در مورد زیرساخت ها و ورزشگاه ها صحبت کردید اما لیگ ما از نظر برنامه ریزی شبیه ایتالیا و اسپانیا است. روز بعد دهان به دهان شنیدم که باشگاه پیکان ورزشگاهش را معرفی کرده است. با این وضعیت، مقایسه آن با لالیگا و سری آ مقایسه متفاوتی است.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به انصراف تیم امید از حضور در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی به دلیل توقیف نشدن برخی از بازیکنان باشگاه ها گفت: طبق دستورالعمل سازمان لیگ و کمیته مسابقات، تیم ها بیش از 3 بازیکن ملی پوش که می توانند درخواست لغو بازی خود را بدهند، اما اینجا مربوط به تیم امید نیست. متأسفانه نمی دانم چرا در تاریخ فیفا هیچ بازی امیدی در سراسر جهان وجود نداشته است؟ این همیشه برای ما سوال است.

مهدی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل فعلی باشگاه ها نمی توانند بیش از دو بازیکن در اختیار تیم امید قرار دهند اما با همکاری کمیته جوانان و فدراسیون فوتبال تلاش کرده ایم تا با این تیم تعامل داشته باشیم. در طول سال ها این مسئله با تعامل حل شده است، اما نمی دانم چرا امسال این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه اگر سرمربی تیم ملی با آمدن رئیس جدید فدراسیون فوتبال تغییر کند، این مربی می خواهد بر اردوها تسلط کامل داشته باشد، گفت: این از آن اتفاقاتی است که هیچ جا نمی افتد. جهان!

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص انتقاد مدیر رسانه ای تیم ملی امید در خصوص طرح شاگردان مهدوی کیا تصریح کرد: اتفاق خوبی برای تیم امید نیفتاد، اما در مورد صحبت های رسانه ها باید بگویم. مدیر تیم امید، از زمانی که در مسابقات زیر 23 سال شرکت کردیم، قهرمان آسیا شدیم، کی از تیم امید با من صحبت کرده است؟ مکاتبات کجاست و دستور دبیرکل برای ما کجاست؟ از کجا به ما اطلاع دادند که تیم امید می خواهد در بازی های کشورهای اسلامی شرکت کند؟

مهدی تصریح کرد: وقتی نه بازخوردی از تیم امید داریم، نه مکاتبه ای و نه فردی با ما صحبت می کند، بخشی از مشکل به برنامه ریزی داخلی خودشان برمی گردد. ما نمی توانیم به تغییر یا افزایش یا کاهش برنامه ادامه دهیم. برنامه های تیم ملی بزرگسالان و سرمربیان امید با هم تداخل دارند. در نهایت در خدمت همه تیم های ملی هستم که باید از من بپرسند و برنامه خود را از طرف دبیرکل اعلام کنند. بعد از سازمان لیگ انتقاد کنید.

وی در گفتگو با برنامه ورزش و مردم در پایان گفت: از اتفاقی که برای تیم امید افتاده اصلا خوشحال نیستیم.