اسکوچیچ تا سال 2023 قرارداد دارد. اخراج او به دلیل بی اطلاعی بود/ از خارج از فدراسیون با مسائلی آشنا شدیمساعت: 00:48
تاریخ انتشار: 1301/06/02
کد خبر: 1892156

رئیس و نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: اسکوچیچ تا سال 2023 قرارداد دارد و برکناری او ناآگاهانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ میرشاد مجدی، رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه پس از جلسه دهم خرداد، حد نصاب هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به پایان رسید و امور به وی واگذار شد، گفت: از زمانی که هدایت فدراسیون را برعهده گرفتم. فدراسیون تعداد نفرات ما تکمیل نشده است. ما 8 نفر و یک نفر مفقود هستیم و نمی توانیم تصمیمی بگیریم.

وی گفت: تصمیم گیری برای ما بسیار سخت بود، پس از آن مجمع فوق العاده تشکیل شد که اعضای مجمع درخواست برکناری برخی از اعضای هیات مدیره را داشتند. خوشبختانه وقتی وارد مجمع شدیم اکثر اخراجی ها ماندند اما باز هم به حد نصاب برگزاری جلسات هیئت مدیره نرسیدیم. مجمع به من این اختیار را داد که در کنار دبیرکل و سایر اعضای هیئت مدیره، به ویژه در مسائل مالی تصمیم گیری کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اگر یک یا چهار نفر از اعضای هیئت رئیسه از جلسه 20 خرداد حذف شوند، باز هم جلسات هیئت مدیره به حد نصاب نمی رسد و از این نظر خلع سلاح کامل است. هيئت مدیره. اگر قیمت 50 درصد بالا یا پایین شود، اتفاقات خاصی می افتد، بنابراین ما کار سختی انجام داده ایم. وقتی وارد فدراسیون بزرگی مثل فوتبال می‌شوی، این مسائل سخت‌تر می‌شود. وقتی رئیس فدراسیون هستید و انتخابات درست برگزار می شود، نایب رئیس اول، دوم و سوم دارید. سایر اعضای هیئت مدیره کاملاً با رئیس جمهور هستند و می توانید با هم کار کنید. هر چیزی را که می خواهید از صفر تا صد بپذیرید، این 11 نفر آن را دارند. دو سوم از این 11 نفر می توانند رای مثبت داده و مناظره را تایید کنند.

مجدی با توجه به اینکه هیچ یک از اعضای هیات مدیره در تصمیمات اخیر فدراسیون فوتبال دخالتی نداشتند، پاسخ داد: در این مدت تصمیم خاصی نگرفته ایم. این هم چنین چیزی نیست که بخواهیم تصمیمات بزرگ بگیریم. این تصمیمات صرفاً مطابق با روند آماده سازی تیم های ملی است و نیازی به نظر هیئت مدیره ندارد. در تصمیمات مالی مجمع این وظیفه را به من محول کرد. خوشحالم که بگویم بر خلاف آنچه تاکنون از بیرون دیده ام، آرامشی وجود دارد. تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان این روزها در یزد رقابت می کند. مردان جوانی در ازبکستان هستند و تا چند روز دیگر اعزام خواهند شد.

در این مدت فدراسیون فوتبال مشکلاتی داشت از جمله شبه بحران، اتفاقی که مربوط به تصمیم کمیته فنی برای اخراج اسکوچیچ بود که در واقع هیات مدیره فقط می توانست نظر مشورتی بدهد، سپس این تصمیم را وتو کرد. . مجدی به عنوان تنها تصمیم گیرنده در فدراسیون تصمیم گرفت اسکوچیچ را حفظ کند و توضیح داد: اصلا اینطور نیست. افراد کمیته فنی بسیار معروف هستند، هر کدام از آنها سال ها بازیکن تیم ملی هستند. می توانم به مرتضی محصص اشاره کنم که اکثر مربیان فعلی از او مدرک گرفته اند. کارشناسان در کمیته فنی حضور دارند، اما یادتان باشد که این کمیته مشورتی است و تصمیم گیری نمی کند. از روز اولی که کمیته فنی را تشکیل دادیم به همه گفتم که به من و سایر اعضای هیئت مدیره مشاوره بدهند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: طبق اساسنامه ما سرمربی با پیشنهاد رئیس فدراسیون و تصمیم هیئت رئیسه انتخاب می شود. اکثر اعضای هیئت مدیره می توانند در مورد دوم تصمیم بگیرند. اکنون کار زیادی نمی توانیم انجام دهیم، اما آنها ممکن است تصمیم بگیرند کاری انجام دهند. من نمی توانم به تنهایی تصمیم بگیرم. بنابراین بقیه اعضای هیئت مدیره، فکر می کنم ما 7 نفر هستیم، تصمیم گرفتند که اسکوچیچ بماند.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه وقتی هیئت خارجی وجود ندارد آن 7 نفر چگونه می توانند تصمیم بگیرند، گفت: اگر اسکوچیچ را برکنار کنیم تصمیم می گیریم، اگر بخواهیم مربی دیگری بیاوریم تصمیم می گیریم. ساخته شد، اما ما نمی‌خواستیم این اتفاق بیفتد. می خواستیم او به کارش ادامه دهد اما تصمیمی گرفته نشد. ما همه ایرانی هستیم و معتقدیم فردی که به کشورمان آمد حتی در شرایطی که هیچکس سرمربی تیم ملی را قبول نکرد، کار مطمئنی انجام داد زیرا اگر از 4 بازی فقط یکی را مساوی کنیم، اخراج شدیم. ما نباید چنین تصمیمی در مورد آن بگیریم. اسکوچیچ سرمربیگری را پذیرفت و در دور دوم تیم ملی را به جام جهانی رساند. تغییر دادن او و گرفتن تصمیم دیگری نادانی خواهد بود.


ما تصمیمی نگرفتیم اما تا زمانی که او آنجا بود آن را حفظ کردیم.

مجدی در خصوص اینکه چرا بحث اخراج مطرح شد و اسکوچیچ مدتی بلاتکلیف ماند، تصریح کرد: برخی مسائل از خارج از فدراسیون به ما گوشزد شد. فشارهای رسانه ای و فضای مجازی باعث اتفاقاتی می شود. به من اعتماد کنید، فدراسیون آنقدر نکات مثبت و منفی دارد که نمی توانید تمرکز کنید. زمانی که در حال برنامه‌ریزی بازی‌های جمع‌آوری و کسب درآمد بودیم، این اتفاق را همزمان دیدیم. من 6 ماه است که مسئولیت فدراسیون را بر عهده داشتم اما در این مدت دو جلسه برگزار کردیم. این اتفاق برای هیچ رئیس فدراسیونی نیفتاده است.

وی گفت: برگزاری یک مجلس فرآیندی طولانی فراتر از جمعیت را در بر می گیرد. زمانی که من کنفدراسیون را زیر 200 میلیون تومان گرفتم. در این 6 ماه بدهی ها را تسویه کردیم و همه تیم ها را فرستادیم. بازی های دوستانه ای برگزار شد و ما چیزی را به شانس واگذار نکردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره دیدارش با علی دی برای سرمربیگری تیم ملی گفت: با دی تماس گرفتم تا او را ببینم. 2-3 روز پیش آخرین قسط مالیات کی روش را پرداخت کردم که حدود 1 میلیارد است. ما نمی خواهیم باری بر دوش کشور و دولت بگذاریم. ما سعی کرده ایم با حداقل هزینه بهترین نتیجه و کیفیت را بگیریم. تا سال 2023 با اسکوچیچ قرارداد داریم. جای تعجب است که برخی از دوستان می گویند وظیفه ما این است که 100 درصد از او حمایت کنیم چه هیئت مدیره تشکیل شود چه نشود.

مجدی درباره جدایی ملی پوشان و دو مطلبی که ظرف 30 روز درباره اسکوچیچ و انتخابات فدراسیون فوتبال منتشر کردند، گفت: سوال خوبی می کنید، من خودم فوتبالیست هستم و روحیه فوتبالیست ها را حتما می شناسم. . به جز صلاح هیچ کدام از فوتبالیست های داخلی و خارجی نمی خواهند تیم ملی فوتبال داشته باشند. همه آنها از ته دل گریه می کنند، اما نحوه ابراز این دلسوزی متفاوت است. وقتی بازیکنانی که در پست های مقابل قرار گرفته اند وارد دوران مربیگری، سرمربیگری و مدیریت می شوند، حرفشان فرق می کند.

اگر در زمان بازی او فضای مجازی وجود داشت، کاری مشابه بازیکنان فعلی انجام می داد، گفت: شاید این کار را می کردیم. من نمی دانم، اما بازیکنان می دانند و متقاعد شده اند که کار یک فوتبالیست بازی، مربیگری، رهبری و مدیریت است. بازیکنان به بلوغ و رشد فکری زیادی رسیده اند، حالا باید این همه اختلاف را از بین ببریم و فقط برای کشور و پرچم خود کار کنیم.

کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال ادامه داد: فوتبال ورزشی شاد و وحدت بخش است. ما برای یک کمپ جدید برنامه داریم. بازی با سنگال نهایی شده است و امیدواریم فردا و دو روز دیگر بازی با اروگوئه را نهایی کنیم. اردوی بسیار خوبی داریم تا با آمادگی خوب وارد جام جهانی شویم.

مجدی تصریح کرد: اردوی بسیار خوبی خواهیم داشت و تلاش می کنیم در این دو بازی بهترین کیفیت را به نمایش بگذاریم. خبرهای خوب و بهتر دیگری هم دارم. تایید نهایی فردا به من خواهد رسید. از هفته آینده تمرینات VAR را شروع خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه آیا اتفاقات اخیر در اردوی تیم ملی آسیب شناسی بود، گفت: ما علامت دار هستیم. به عنوان رئیس فدراسیون به صورت تیمی با اعضای هیئت رئیسه جلو خواهیم رفت. بازیکنان و افراد دیگر نباید جلوی تیم ملی قرار بگیرند و پشت سر آنها صحبت کنند. ما باید با آنها باشیم. با این حال، آنها فرمی برای استفاده دارند. شک نکنید بهترین های تیم ملی را در اردوی اتریش خواهید دید. به هر حال این اتفاق می افتد و گاهی اوقات بازیکن و مربی با چالش مواجه می شوند اما دیگر تکرار نمی شود. شکی نیست که همه بازیکنان در کنار هم برای افتخار ایران تلاش خواهند کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: برای انتخاب برند ایران برای لباس تیم ملی، امتیازی که به این شرکت داده شده، مناسب بوده زیرا انتخاب برند بدون تشریفات انجام شده است. وی توضیح داد: چنین چیزی وجود نداشت و آنها راست گفتند. . در محیطی کاملا سالم با یک تماس از پیش طراحی شده هفت برند به ما مراجعه کردند و یک پاکت به ما دادند. همه برنامه ها در اختیار ما فیلمبرداری و بایگانی می شوند. که از این تعداد 3-4 برند خارجی و 2-3 برند ایرانی هستند. بالاخره به برند مورد نظر رسیدیم.

مجدی اضافه کرد: وقتی برند خارجی باشد در کشور نمی توانی لباسی تهیه کنی و ممکن است هزینه گمرک همان لباسی باشد که می خواهند به ما رایگان بدهند. ما تمامی لباس های تیم ملی بزرگسالان را از صفر تا صد رایگان دریافت می کنیم و همچنین تعداد مناسبی لباس برای سایر تیم ها به صورت رایگان دریافت می کنیم. ما به جای پول لباس می خریم.

وی درباره اینکه آیا از تولیدکننده لباس تیم ملی پول می گیرند، گفت: تماس گرفته ایم. ما علاقه مند بودیم با ما قرارداد ببندیم و پول بدهیم، اما در این تماس هفت برند آمدند، هیچ کدام مبلغ را به ما ندادند و فقط گفتند به شما لباس رایگان می دهند. ما برای سایر تیم های شما نیز با درصد تخفیف لباس تهیه می کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نمی دانم متقاضیان لباس تیم ملی با تیم های دیگر در جام جهانی قرارداد دارند یا خیر. شاید یکی دو شرکت با تیم های دیگر قرارداد داشته باشند اما ما به دلیل احترام به تولید داخل این برند را انتخاب کردیم. با این حال او باید با کیفیت ترین لباس ها را در اختیار تیم ملی قرار دهد و این قول را هم داده است. به جای پول گرفتن برای خرید لباس. ما لباس ها را به صورت رایگان تحویل می دهیم و در واقع آنها را تمیز می کنیم.

مجدی افزود: در این مدت کوتاه تیم های ملی جوانان و نوجوانان ما در کفا قهرمان شده اند. زنان ایرانی با انقلاب و سن کم نایب قهرمان هستند. فوتسال و فوتبال ساحلی ما در حال بازی هستند و من تضمین می کنم آنها یک بار دیگر به قله آسیا برمی گردند. نوجوانان ما به دلیل کرونا یک سال و نیم تمرین نکردند. تیم نوجوانان اکنون در ازبکستان است. قطعا باید به قله آسیا برگردیم. با استعدادیابی در کشور، حدود 30000 جوان بین 19 تا 16 سال و زنان زیر 16 سال را دیدیم. تردید داریم که به فوتبال آسیا برمی گردیم و نه به فوتبال جهان.