اسهال سگ: چگونه به سرعت آن را در خانه متوقف کنیم

این را بارها دیده اید؛ مدفوع نرم و مایعی که در توده ای روی فرش زیر میز آشپزخانه پیدا شده است. در این مقاله قصد دارم به بررسی علل شایع اسهال سگ و نحوه تشخیص آن بر اساس علائم بالینی بپردازم. در نهایت، رایج‌ترین و مؤثرترین درمان‌های خانگی را مشاهده خواهید کرد تا بتوانید اسهال سگ خود را سریع متوقف کنید.

هر چیزی که دستگاه گوارش را ناراحت کند و باعث عدم جذب آب شود، باعث اسهال می شود. برخی از علل رایج عبارتند از: بی‌احتیاطی در رژیم غذایی (خوردن کمپوست)، انگل‌ها (ژیاردیا یا کرم‌های گرد)، آلرژی غذایی، علل عفونی (سالمونلا)، تغییرات التهابی (بیماری التهابی روده؛ مشابه بیماری کرون در افراد)، و ناهنجاری‌های پانکراس (نارسایی پانکراس، شایع). در ژرمن شپرد).

اسهال در سگ ها به عنوان اسهال روده کوچک (از روده کوچک منشاء می گیرد) یا اسهال روده بزرگ (منشاء آن از روده بزرگ) طبقه بندی می شود. اسهال روده باریک عموماً با حجم زیاد، نه خیلی مکرر، گاهی همراه با استفراغ و کاهش وزن است. علل اسهال روده کوچک بسیار زیاد است، از انگل گرفته تا عوامل عفونی. علائم اسهال روده بزرگ شامل حرکات مکرر روده، زور زدن، همراه با مخاط و خون گاه به گاه است. اکثر اسهال های روده بزرگ به عنوان کولیت طبقه بندی می شوند که ناشی از عدم رعایت رژیم غذایی است.

اسهال شدید که منجر به کم آبی بدن می شود یک اورژانس پزشکی است و باید توسط دامپزشک شما رسیدگی شود. اگر یک سگ جوان واکسینه نشده دارید، اسهال ممکن است یک علت عفونی داشته باشد. سگ باید توسط دامپزشک معاینه شود. اگر حیوان خانگی شما هنوز بسیار هوشیار، فعال و در حال نوشیدن است، برخی از درمان های خانگی زیر را امتحان کنید.

از گذاشتن غذا به حیوان خانگی خود به مدت 24 ساعت (روز اول) خودداری کنید. این به روده ها اجازه استراحت و بازسازی می دهد. همیشه به آب شیرین فراوان دسترسی داشته باشید. پس از 24 ساعت، یک غذای ملایم را برای 24 ساعت آینده (روز دوم) معرفی کنید. برنج سفید ساده پخته شده برای سگ ها، با خوردن فنجان های برنج معادل به عنوان رژیم غذایی عادی آنها. پس از یک روز مصرف غذای ملایم، 1/2 رژیم غذایی معمولی و 1/2 رژیم غذایی ملایم (روز 3) را مخلوط کنید. تا پایان روز 3، آنها باید به رژیم غذایی عادی خود برگردند.

پروبیوتیک ها به بازیابی باکتری های طبیعی در روده کمک می کنند و سیستم ایمنی روده را عادی می کنند. موثرترین مکمل، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس است – 1/4 کپسول به ازای هر 10 پوند وزن بدن دو بار در روز مصرف کنید. من پروبیوتیک ها را برای همه موارد اسهال توصیه می کنم، اما آنها را از یک منبع معتبر خریداری کنید تا مطمئن شوید که پروبیوتیک ها فعال هستند.

Pepto-Bismol یک استندبای قدیمی است که می تواند برای سگ ها موثر باشد. دوز سگ 1 میلی لیتر / 10 پوند وزن بدن است که سه بار در روز به مدت حداکثر 7 روز تجویز می شود. ایمودیوم (لوپرامید) را می توان با احتیاط استفاده کرد، از دادن آن به کراس های Collie یا Collie خودداری کنید. دوز برای سگ ها 0.5 میلی گرم / 10 پوند سه بار در روز است (به سگ 40 پوندی خود یک قرص 2 میلی گرمی سه بار در روز بدهید).

Kaopectate نسخه جدیدتری دارد که برای سگ ها ایمن تر است. حاوی خاک رس آتاپولژیت به عنوان ماده فعال است که سموم را متصل می کند، مایعات موجود در دستگاه روده و اسهال را کاهش می دهد. دوز برای سگ ها: 0.5-1.0 میلی لیتر در هر پوند از طریق دهان هر 4-6 ساعت. درمان فقط باید برای 1-2 روز مورد نیاز باشد.

چند گیاه وجود دارد که به نظر من برای اسهال سگ مفید است. سنجد لیز به شکل خشک شده می تواند برای اسهال مزمن مانند بیماری التهابی روده در سگ ها مفید باشد. دوز گیاه خشک 20 میلی گرم بر پوند وزن بدن دو بار در روز است. نعناع فلفلی به گاز روده و گرفتگی کمک می کند. 25 میلی گرم در پوند از وزن بدن را دو بار در روز از گیاه خشک یا 1 قطره در پوند وزن بدن دو بار در روز تنتور بدهید.

یکی از هومیوپاتی ها به طور خاص برای اکثر موارد اسهال در سگ ها مفید است. این آلبوم آرسنیکوم نامیده می شود و داروی هومیوپاتی ترجیحی من برای سگ های مبتلا به “Garbage Gut” است. دوز: 1 برگه 30 درجه سانتیگراد در هر 20 پوند هر 2 تا 4 ساعت.

اکنون باید علائم و نشانه های اسهال سگ را به خوبی درک کنید. شما باید بتوانید بین اسهال روده بزرگ و باریک تفاوت قائل شوید و اکنون بدانید که چه زمانی به دنبال مراقبت های فوری دامپزشکی باشید یا برخی از درمان های خانگی پیشنهادی من را امتحان کنید. اکنون مجموعه‌ای از درمان‌های خانگی دارید که دفعه بعد که سگتان دچار اسهال می‌شود، از آنها استفاده کنید، و اکنون می‌توانید اسهال سگ خود را به سرعت در خانه متوقف کنید.

رژیم لاغری سریع