استراتژی های رژیم – شکم خود را برای همیشه صاف کنید

افکار عمومی معتقدند که به ندرت پیش می آید که شکم خود را برای همیشه از دست بدهید. بسته به آماری که می خوانید، 85 تا 95 درصد از افرادی که رژیم گرفته اند، تمام وزنی که از دست داده اند و سپس مقداری دوباره به دست می آورند. خب، محققان اخبار شگفت‌انگیزی دارند، افرادی که رژیم‌های غذایی دارند بیشتر از آن چیزی که شما تصور می‌کنید موفق هستند. به نظر می رسد که میزان شکست 85 تا 95 درصدی عمدتاً از مطالعات افراد در برنامه های کاهش وزن سازمان یافته ناشی می شود. با این حال، برخی از موفق ترین افرادی که رژیم دارند، وزن خود را کاهش می دهند. این فقط نشان می دهد که افراد می توانند و در بسیاری از موارد به طور دائمی از شر چربی های ناخواسته خلاص شوند.

سخت کوشی و پشتکار ارزش تلاش را دارد. چربی مرکزی یا شکمی با بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا، سکته مغزی و افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان ها مرتبط است. اما چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا شکم شما نشانه خطری برای سلامتی است؟

بیایید ریاضی را انجام دهیم!

به سادگی نسبت دور کمر به باسن خود را محاسبه کنید. تعداد اینچ دور کمر خود (در باریک ترین آن) را بر تعداد اینچ دور باسن (در پهن ترین آنها) تقسیم کنید. در هر نتیجه ای بالاتر از 80/0 اگر زن هستید یا 95/9 اگر مرد هستید به این معنی است که باید وزن کم کنید. اگر در این دسته قرار می گیرید، در اینجا بهترین راه ها برای ادامه وجود دارد:

رژیم غذایی خود را طراحی کنید

برنامه های کاهش وزن موفق تقریباً همیشه سفارشی ساخته می شوند. در حالی که برندگان کاهش وزن اغلب از یک برنامه غذایی رسمی به عنوان نقطه شروع استفاده می کردند، آنها این برنامه را متناسب با نیازهای خود تنظیم کردند. برندگان معمولا با سه اصل اصلی کاهش وزن شروع می کنند: چربی کمتر، کالری کمتر و ورزش.

افرادی که رژیم دارند و دوباره وزن خود را به دست می آورند، معمولاً فکر می کنند صاف کردن شکم به معنای کنار گذاشتن تمام غذاهای چاق کننده مورد علاقه خود است. در واقع، اکثر برندگان رژیم همچنان دونات و پیتزا می خورند – اما در حد اعتدال. اما فراتر از آن، آن‌ها قوانین خودشان را می‌سازند و از آزمون و خطا استفاده می‌کنند تا زمانی که ترکیبی از رژیم و ورزش را پیدا کنند که برایشان بهترین است. البته، عاقلانه است که هر رژیم غذایی خود را با پزشک یا متخصص تغذیه بررسی کنید.

برای بردهای کوچک هدف بگیرید

بسیاری از ما وقتی تصمیم می گیریم شکممان را صاف کنیم تصمیمات بزرگی می گیریم (“من هیچ چربی نمی خورم، هر روز به مدت یک ساعت ورزش خواهم کرد”). یک راه خوب برای شروع، حذف یک یا دو غذای چرب است. تغییر کوچک اما حیاتی دیگر، تماشای کمتر تلویزیون است. هنگامی که به صورت غیرفعال جلوی لوله می نشینید، متابولیسم شما می تواند به حداقل میزان استراحت خود کاهش یابد. علاوه بر این، تلویزیون دائماً شما را با تبلیغات غذاهای چرب وسوسه می کند. با برداشتن گام‌های کوچک و پایدار، موانعی ایجاد نمی‌کنید که نتوانید آنها را برطرف کنید.

وقتی پنج پوند اضافه کردید، واکنش احساسی یا انتقادی از خود نشان ندهید، در عوض، آن پوندهای اضافی را صرفاً به عنوان یک مشکل حل کنید. با کنترل وزن خود، می توانید مطمئن باشید که کمپین صاف کردن شکم که امروز شروع کرده اید، واقعا آخرین کار شما خواهد بود.