از پیامبر (صلی الله علیه و آله) تاسی زندگی را با عزت و مرگ را شاد می کندساعت: 11:33
تاریخ انتشار: 1301/07/03
کد خبر: 1899435

حجت الاسلام پیریایی گفت: فردی که سیره پیامبر(ص) را دنبال می کند، شرافتمندانه زندگی می کند و به سعادت می میرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حجت الاسلام محمد پیریایی در گفت و گو با خبرنگار سفیرا افلاک با اشاره به رحلت پیامبر (ص) و امام حسن مجتبی (ع) گفت: همه دنیا به وجود بهترین انسان افتخار می کنند. و ذات همه خلقت، حضرت محمد (ص) و ما مسلمانان، مفتخریم که پیرو دینی هستیم که خداوند پیامبرش را فرستاد تا بشر را به کمال و سعادت بیکران برساند.

وی گفت: در محضر پیامبر(ص) عشق به هدایت مردم به حدی بود که سختی ها و اندوه های سختی را متحمل شد، در ایام سوگواری ما پیامبر هستیم که از غم و اندوه خشمگین می شویم، امت او در سرپیچی از اوامر. از خدا.” کسی که سیره پیامبر نور و رحمت را دنبال می کند، با عزت زندگی می کند و به سعادت می میرد.

یک کارشناس مسائل دینی تصریح کرد: پیامبر(ص) غفور و شفاعت است، ما پیرو دین حیاتبخش اسلام هستیم و حیات فکری نیک اندیشان را نشاط می بخشد.

وی با اشاره به شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) گفت: امام حسن مجتبی (ع) مدافع شجاع مظلوم غریب اسلام بود. نیاز به نزول آیه تطهیر دارند و این دلیل بزرگی است. برائت اهل بیت (ع).

یک کارشناس مسائل دینی تصریح کرد: امام حسن (ع) امامی بود که جبرئیل نام او را از جانب خداوند نامید و دنیا در خرد و تقوا و شجاعت و بردباری بهتر از او در وجود ندید و ظلم کرد. دشمنان و مکتب اسلام دارما. او قاطعانه ناب را روی پرده آورد.

حجت الاسلام پیریایی افزود: امام حسن (ع) با صبر و حوصله دسیسه های دشمنان را خنثی کرد و آینده اسلام را از گزند تحریف و تباهی نجات داد. او از رویارویی راضی نیست و در خانه اش احساس امنیت نمی کند. ، و با جگر پاره از زهر نفرت، در راه انجام وظیفه فداکاری کرد و جاودانه شد.

انتهای پیام/