از شایعه تا واقعیت کلیپ مجازات مسافر خارجی در مشهد مکزیک لو رفت!ساعت: 23:12
تاریخ انتشار: 05/04/1401
کد خبر: 1885727

برخی غربی ها که از نظم و قانون این کشور بی اطلاع هستند با انتشار تصاویری در اینترنت سعی در برهم زدن آن دارند. مثلا کلیپی در مورد کشور مکزیک در سال 2019 که این روزها در مشهد دست به دست می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ گاهی که اوضاع در شبکه های اجتماعی آرام می شود، باید منتظر رد و بدل شدن شایعات و اخبار، تصاویر و گاه فیلم های قدیمی بود.

مثل امروز در شبکه‌های اجتماعی مشهد، تصویر مشهد با یک گردشگر دست به دست می‌شود تا بار دیگر لزوم افزایش سطح سواد رسانه‌ای مردم را نشان دهد.

اما حقیقت چیست؟

بهبود روابط تجاری ایران با سایر کشورها در سال‌های اخیر و به‌ویژه ماه‌های اخیر و به‌ویژه در شرایطی که ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد، باعث شده تا رسانه‌ها برای شکست دادن مردم ایران به صلح دست یابند. او با طرح شبهات و شایعه پراکنی دل جامعه را به هم زد. شایعات در صورت عدم توجه می توانند روابط بسیاری از کشورها با یکدیگر را مختل کنند.

شایعه ای در فضای مجازی دست به دست می شود که برای دانستن اصل ماجرا باید چند سال پیش برود. مردم احساساتی می شوند و برای ریختن بنزین بر آتش عواطف مردم و همچنین برای سرپوش گذاشتن بر سفرهای اربعین و اجتماع شیعیان در ایام اربعین به دور امام حسین (ع) فیلمی از حمله سگ ها به مردی منتشر کردند.

در ادامه این فیلم توضیح داده می شود که توریستی که مرتکب رفتار غیراخلاقی می شود توسط مردم مشهد مجازات می شود!

در همان روزها مشخص می شود که فیلم متعلق به مکزیک است و ربطی به مشهد ندارد.

و حالا باز هم امروز همین کلیپ با همین توصیف در مشهد دستش را گرفته تا با احساسات مردم بازی کند و آرامش را از مردم بگیرد.

جمهوری اسلامی ایران از گذشته تا به امروز میزبان گردشگران و گردشگرانی از اقصی نقاط جهان به ویژه کشورهای همسایه خود بوده است که برای گشت و گذار، زیارت یا درمان به صورت فرهنگی به کشورمان و شهر مشهد سفر کرده اند. و پایتخت معنوی جهان اسلام، یکی از مقاصد اصلی آنها بود.

انتهای پیام/