از ترس کمبود کارکنان ، معلمان نیویورک و اتحادیه های بزرگ خواستار تعویق دستور واکسیناسیون هستند


معلمان و اتحادیه های اصلی در نیویورک برای مهلت آینده ای که کارکنان وزارت آموزش و پرورش باید به دستور واکسیناسیون شهر پایبند باشند ، تلاش می کنند و می گویند این دستور می تواند منجر به بحران احتمالی کارکنان در هفته آینده شود ، هنگامی که هزاران معلم و کارکنان واکسینه نشده ترک می کنند.

شهردار بیل دی بلاسیو هدف خود را برای باز نگه داشتن 1800 مدرسه شهری برای یادگیری شخصی دنبال کرده است ، DOE یکی از سخت ترین سیاست های شهر است. به جز چند استثنا ، تقریباً به همه کارکنان DOE دستور داده شد تا ثابت کنند که حداقل دوز واکسن COVID-19 را تا پایان روز دوشنبه 27 سپتامبر دریافت کرده اند.

از آنجا که زمان قبل از مهلت در حال اتمام است ، رئیس ناظران و شورای اتحادیه مدیران مدارس گفت که شهر باید مهلت را از دست بدهد تا مدیران و سرپرستان در صورت تغییر کارکنان بتوانند برنامه ای تهیه کنند.

مارک کانیزارو ، رئیس CSA ، پنجشنبه گفت: “علی رغم هشدارهای مکرر ، شهر آمادگی لازم را برای تأثیر دستور واکسیناسیون بر کارکنان مدارس و مراکز اولیه دوران کودکی ندارد.” وی افزود: هرگونه کمبود نیرو ، به ویژه در دوران همه گیری ، سلامت و ایمنی دانش آموزان و کارکنان را به خطر می اندازد. این شهر خطرناک و غیرمسئول است که برنامه خود را برای اجازه دادن به مدارس و مراکز با چنین کمبود شدید نیروی انسانی دنبال کند. بنابراین ما از شهر می خواهیم که مهلت تعیین شده را به تعویق بیندازد تا به شهر اجازه دهد تا یک برنامه احتمالی منطقی تهیه کند. “

اتحادیه معلمان متحد با صدور بیانیه ای کوتاه موافقت خود را با CSA اعلام کرد.

مایکل مالگرو ، رئیس UFT گفت: “اتحادیه مدیران حق دارد – مدارس ما آمادگی اجرای دستور واکسن را ندارند.” “امیدوارم شهرداری روزی به سخنان رهبران مدرسه خود گوش دهد و سرانجام برنامه ای معقول برای پاسخگویی به چالش ایمنی کودکان ما آغاز کند.”

دستور DOE ، که دو بلاسیو در 23 آگوست اعلام کرد ، بلافاصله در دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت. کمیته کار شهرداری و سایر اتحادیه ها از شهر شکایت کردند و استدلال کردند که مجوز واکسن باید استثنائات مذهبی و پزشکی و محل اسکان کارکنان مدرسه واکسینه نشده را مجاز کند. قاضی دیوان عالی ایالت نیویورک ، لورنس لاو ، روز چهارشنبه ممنوعیت موقت رویکرد به سیاست قدرت را لغو کرد و گفت که احتمالاً اوایل هفته آینده در مورد اعتبار کلی دستور کار مربیان حکم خواهد داد.

پس از داوری با اتحادیه ها ، شهر مجبور شد برخی از استثنائات مذهبی و پزشکی را از حکم منصرف کند ، اما دو بلاسیو روز پنجشنبه گفت که استثنائات مذهبی محدود خواهد بود.

دی بلاسیو گفت: “من معتقدم که این دو دین ثابت ، علم مسیحی و شاهدان یهوه ، که دارای این سابقه هستند ، مخالفت مذهبی دارند.” “اما دین در سراسر جهان از واکسیناسیون حمایت می کند. بنابراین ما به وضوح می گوییم که کسی نمی تواند آن را به صورت جداگانه ترکیب کند. شما باید عضو دائمی یک مذهبی باشید که اعتراضات بسیار طولانی مدت بسیار زیادی دارد.”

کارکنان واجد شرایط برای این استثنائات نادر پزشکی و مذهبی ممکن است به وظایف خارج از کلاس درس بروند. معلمانی که واجد شرایط این معافیت ها نیستند اما هنوز نمی خواهند واکسینه شوند باید از مرخصی بدون حقوق استفاده کنند و ممکن است بیمه درمانی داشته باشند یا استعفا داده و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

دی بلاسیو اصرار داشت که کارکنان DOE تا حد زیادی به دستورالعمل خود عمل کرده اند و مطمئن است که مدارس از کمبود کارکنان رنج نخواهند برد ، این نشان می دهد لیست گسترده ای از معلمان و مربیان جایگزین که در دفاتر مرکزی کار می کنند و می توانند در مدارس مستقر شوند.

د بلاسیو روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “ما هزاران و هزاران معلم جایگزین واکسینه شده و با تجربه داریم.” “این اولین قدم آشکار است ، اما این واقعیت نیز وجود دارد که کارکنان اصلی هزاران مربی ، مربیان دارای مجوز دارند که می توانند در صورت نیاز نقش های مختلف را ایفا کنند. بنابراین آنها آماده خواهند بود ، اما واقعیتی که ما اکنون می بینیم این است که ما فکر می کنیم اکثریت قریب به اتفاق مربیان و کارکنان ما روز دوشنبه هنگامی که اولین دوز و پیشرفت خود را دریافت می کنند ، آنجا خواهند بود. “

DOE گفت که حدود 11000 معلم جایگزین در دسترس هستند ، اما نمی تواند پاسخ دهد که چه تعداد کارمند در دفاتر مرکزی می توانند در مدارس مستقر شوند.

دی بلاسیو گفت ، از روز چهارشنبه ، 87 درصد از معلمان واکسینه شده اند. با توجه به DOE ، در مجموع 78000 معلم وجود دارد ، به این معنی که 67.860 حداقل یک شات و 10.140 این کار را نکرده اند. دو بلاسیو از 148000 کارمند مدرسه گفت که “حدود 80 درصد” حداقل یک دوز دریافت کرده اند و 29600 نفر واکسینه نشده اند.

DC 37 ، اتحادیه ای که تعدادی از مشاغل کارکنان مدرسه را نمایندگی می کند ، گفت که 20000 نفر از اعضای آن برای DOE کار می کنند و در سراسر اتحادیه ، بیش از 70٪ از DC 37 حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند.

وی گفت: “موضوع هنوز به پایان نرسیده است و ما به حق خود برای تصمیم گیری در مورد سلامتی خود ادامه می دهیم. در همین حال ، ما باید به گزارش دهی خود ادامه دهیم.

یک معلم در برانکس گفت که مطمئن نیست بازی د بلاسیو بتواند کارمندان بیشتر وزارت بهداشت را تشویق کند تا زودتر از موعد برای واکسن عجله کنند.

“من فکر می کنم معلمان طبیعتاً برنامه ریز هستند. و اگر کسی که پنجشنبه است تصمیم نگیرد ، تعجب می کنم – این در آخر هفته اتفاق نمی افتد. پدرو دونز ، که در دبیرستان برانکس تدریس می کند ، می گوید: “من فقط آن را نمی بینم.”

دونز با بیان اینکه به راحتی معلمان واجد شرایط جایگزین می شوند ، مخالف است: “من فکر می کنم این برای فرایند تصمیم گیری که به عهده مربی است ، حساس نیست.”

دانیل لرو ، دستیار مدیر IS 303 در محله موریس هایتس در برونکس ، در مورد این دستور خوش بینانه تر اظهار داشت.

وی گفت: “اکثر افرادی که می شناسم از واکسن بسیار حمایت کرده اند و به محض دریافت واکسن واکسینه شده اند و طرفدار دستور واکسن هستند زیرا می خواهند از فرزندان خود و خود اطمینان حاصل کنند و می دانند که واکسن بهترین راه ، “Lerro گفت. “من پیش بینی می کنم تقریباً همه افراد سیستم که در حال حاضر واکسینه نشده اند تا مهلت مقرر واکسینه شوند.”

دیدگاهتان را بنویسید