اروپا و آمریکا هنوز به این مذاکرات واکنشی نشان نداده اندساعت: 11:26
تاریخ انتشار: 1301/05/31
کد خبر: 1891679

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تاکنون پاسخی به پیشنهادات طرف اروپایی به ویژه آمریکا نگرفته ایم و مذاکرات طرف اروپایی می تواند درباره موفقیت این گام صحبت کند. امریکن نیز اعلام کرد که دریافت کرده است، تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اتفاقات مهم چند روز گذشته گفت: از جمله رویدادهای مهم هفته گذشته، سالگرد بازگشت غرور آفرین داریم. آزادگان سرافراز میهن اسلامی، یادگارهای گرانبهای دفاع مقدس و پرچم های عزت و عزت ملت ایران را به اهتزاز درآوردند.» هستند کسانی که پس از سالها اسارت برای دفاع از خاک و ملت ایران بازگشتند. به جمهوری اسلامی ایران با مقاومت سربلند.

کنعانی اضافه کرد: همچنین در مناسبت های گذشته سالگرد قیام آمریکا علیه دولت و ملت ایران، قیام 28 مرداد و سند دیگری مبنی بر مداخلات غیرقانونی دولت آمریکا و همکاری و حمایت آمریکا را جشن گرفته ایم. دولت انگلیس در امور داخلی دولت های مستقل و کشورهای دولت آمریکا در امور داخلی ایران اقدامات غیرقانونی و تجاوزکارانه سیاه و گوهر دیگری است.

وی افزود: همچنین در 9 مردادماه مراسم بزرگداشت و ادای احترام به قربانیان تروریسم بین المللی داریم و جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران همواره کشور و کشور پرچمدار بوده اند. مبارزه با تروریسم و ​​مبارزه با تروریسم هزینه های هنگفتی را به همراه داشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور ایران بزرگترین قربانی تروریسم هستند و بیش از 17 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کشور ایران کرده ایم که یکی از آنهاست. بزرگترین قربانیان تروریسم

وی گفت: ما افراد بزرگی از دولت و مجلس برای آزادی، عزت و انقلاب خود و هزاران شهروند قربانی اقدامات تروریستی از جمله قربانیان اقدامات تروریستی سازمان مفکین داده ایم که متاسفانه هنوز هم توسط کشورهای مدعی حقوق بشر حمایت می شوند.

این نماینده با بیان اینکه در سالگرد یک سالگی این دولت شاهد ثبت رکورد دولت سیزدهم هستیم، ادامه داد: با وجود شرایط سختی که دولت با آن مواجه است، تحریم های شدید و شیوع ویروس کرونا، دولت از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است. و سوابق قابل قبول.شرق‌نگر و همچنین دیپلماسی مبتنی بر اقتصاد.

وی در خصوص مذاکرات وین و گمانه زنی هایی که مطرح می شود، گفت: ما هنوز در جریان مذاکرات هستیم و نباید بر سر جزئیات و روند بعدی که هنوز انجام شود به توافق برسیم. همانطور که می دانید در آخرین دور مذاکرات در وین، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا پیشنهاداتی را به طرف های مذاکره کننده از جمله ایران ارائه کرد و بر اساس رویکرد سازنده و مسئولانه خود در قبال ایران، پاسخ خود را به اروپایی ها داد. پیشنهاد جانبی در زمان مناسب

کنعانی افزود: تاکنون پاسخی به پیشنهادات طرف اروپایی از طرف مقابل به ویژه آمریکا نگرفته ایم. دریافتی، تاکنون چنین حادثه ای رخ نداده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به داستان های غیررسمی توجه نکنید چرا که مذاکره، مذاکرات حساسی است و طبیعتاً باید به صورت رسمی درباره روند مذاکرات و نتیجه آن اظهار نظر و قضاوت کنیم. دیدگاه ملت ها

وی تاکید کرد: تاکنون پیشرفت نسبتا خوبی داشته ایم اما مذاکرات یک سری است و باید روی همه نکات مذاکرات به توافق برسیم و تا زمانی که توافق حاصل نشود نمی توانیم پیش داوری کنیم که به توافق رسیده ایم. از مرحله بعدی یا مرحله بعدی استقبال کنید.” اگرچه از نظر تناسب و درصد موارد بحث کم هستند، اما مهم هستند و با تصمیم گیری و توافق در مورد موضوعات مهم، به سراغ بقیه موضوعات می رویم. .

ادامه دارد…