اختصاص 460 میلیارد تن اعتبار برای احداث سد معشورهساعت: 08:47
تاریخ انتشار: 1401/03/28
کد خبر: 1876658

ویسکرمی گفت: 460 میلیارد تن اعتبار برای ساخت سد معشور در نظر گرفته شده است که به زودی تخصیص می یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مهرداد ویسکرمی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک گفت: حجم آب پشت سدهای استان 74 میلیون و 950 هزار مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد کاهش داشته است.

هم اکنون مجموع ورودی آب از شش سد استان 0.26 مترمکعب بر ثانیه و یک هزار و 375 متر مکعب در ثانیه از سدها است.

رئیس مجلس نمایندگان لورن گفت: با توجه به اینکه میزان بارندگی و میزان آب پشت سدها تاکنون کاهش چشمگیری داشته است، نظارت بر روند کشت و مدیریت منابع آبی و بهره برداری مناسب ضروری است.

وی با اشاره به سدهای نیمه تمام استان گفت: برای تکمیل سد باکتیاری 70 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، بنابراین این پروژه طی 10 سال بر اساس برنامه زمان بندی ساخته می شود اما راه دسترسی به سد آسیب می بیند. با هزار میلیارد تن برای بخش دسترسی جاده ای سد مورد نیاز است تا با مشکلات آینده همراه نباشد و زیرساخت های مناسبی داشته باشد.

ویسکرمی افزود: در گذشته سد معشوره برای ساخت تخریب شده بود اما اکنون وزارت نیرو مصمم به تکمیل این پروژه است.

وی خاطرنشان می کند: امسال 460 میلیارد تن اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است که از خرداد ماه تخصیص داده می شود و این اعتبار در اختیار مجری طرح قرار می گیرد تا پروژه هرچه بهتر شود. روند.

رئیس مجمع نمایندگان لرستان گفت: جمع آوری اطراف این سد باید تسریع شود و بحث اقدام مطالعاتی لازم دیگر انجام شود که با برنامه ریزی و پیگیری تلاش خواهیم کرد تا شاهد پیشرفت خوبی در روند سدسازی در استان باشیم. بالا

پایان پیام/