احتمال وزش باد شدید در برخی نقاط پایتخت و برخی نقاط کشور / حداکثر 7 استانساعت: 09:19
تاریخ انتشار: 1401/03/22
کد خبر: 1855267

سازمان هواشناسی امروز گفت: در استان سمنان، خراسان شمالی و خراسان شمالی ابر گرمسیری و وزش باد شدید همراه با احتمال رعد و برق و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

به گزارش خبرنگار مالی شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی فعلی در روزهای آینده اعلام کرد: امروز وزش باد شدید در کشور داریم که در تهران، البرز، کزوین، همدان، مرکزی، کردستان و برخی نقاط استان جانجان قابل مشاهده است. .

امروز و فردا در استان سمنان، خراسان شمالی و خراسان شمالی وزش باد شدید همراه با ابر همرفتی و رعد و برق پیش بینی می شود.

این شرکت با اعلام احتمال وقوع گرد و غبار در کشور گفت: وزش باد شدید در مناطق مستعد گرد و غبار همراه با این پدیده خواهد بود.

در بعدازظهر و عصر شرایط برای شدت این پدیده مساعدتر است.

روزهای جمعه و شنبه در شمال شرق کشور به ویژه در شمال خراسان رجوی، خراسان شمالی و سمنان بارش های محلی را پیش بینی می کنیم.


اطلاعیه سازمان هواشناسی طی روزهای آینده به شرح زیر است؛

توضیحات سیستم اول: هوا و گرد و غبار

زمان شروع: شنبه 1401/03/21

زمان اختتامیه: یکشنبه 1401/03/22

نوع خطر: باد شدید و مناطق مستعد گرد و غبار

حوزه اثر:

شنبه 30 اسفند 1401: خوزستان، بوشهر، خراسان رجوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، یزد، شرق سمنان و شمال سیستان و بلوچستان.

یکشنبه 31 اسفند 1401: خوزستان، ایلام، خراسان رجوی، خراسان جنوبی، شرق یزد، شرق سمنان، بوشهر و شمال سیستان و بلوچستان.

اثر خطر: امکان شکستن درختان در حال پوسیدگی، آسیب به سازه های موقت، تاخیرهای احتمالی پرواز، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، پرتاب اشیا از ساختمان های نیمه کاره و سقوط بیلبوردها.

توصیه: احتیاط در تردد به ویژه در جاده های کویری، استحکام سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان پوسیده و ساختمان های نیمه کاره و عدم حضور افراد خطرناک در فضاهای عمومی.

شرح سیستم دوم: افزایش ابرهای همرفتی

زمان شروع: یکشنبه 1401/03/22

زمان اختتامیه: یکشنبه 1401/03/22

نوع خطر: مناطق مستعد رعد و برق، بادهای شدید موقتی و گرد و غبار

منطقه عملیاتی: سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، شمال اردبیل، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان.

تاثیر حادثه: رعد و برق، سیل و محدودیت جریان محلی، آسیب به تابلوها و سازه های موقت و شکستگی گیاهان و درختان در حال پوسیدگی، کاهش دید و کیفیت هوا و امکان پرتاب اشیا از ساختمان های نیمه کاره.

توصیه: از رانندگی در کنار رودخانه ها، احتیاط در تردد در جاده ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و گونه های عشایری، عدم چرای دام و تقویت سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و …، پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه چوبی. .

توضیحات سیستم: ارتفاع موج و سرعت باد را افزایش دهید

زمان اختتامیه: یکشنبه گذشته 1403/03/22

نوع خطر: بادهای متوسط ​​تا شدید و افزایش ارتفاع جزر و مد

حوزه اثر:

شنبه 30 اسفند 1401: شمال خلیج فارس، کنار ساحل و سواحل استان خوزستان.

یکشنبه 31 اسفند 1401: خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در سواحل و سواحل استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان.

تأثیر حادثه: شناگران ممکن است غرق شوند، قفس ها و تورهای ماهیگیری آسیب ببینند، قایق ها و کشتی های کوچک ممکن است آسیب ببینند و عملیات دریایی خلیج فارس مختل شود.

توصیه: احتیاط در شنا، احتیاط در قایقرانی به ویژه سفر با شناورهای سبک و قایق های ماهیگیری و تفریحی و رعایت احتیاطات لازم توسط کارگران دریایی.

پایان پیام/