اجرای طرح درمان غیرنظامیان افغانستانی در خراسان جنوبی/ 21 درصد پرونده های جنایی در خراسان جنوبی مربوط به مواد مخدر است.ساعت: 13:59
تاریخ انتشار: 1401/03/23
کد خبر: 1855631

حجت الاسلام موحدی راد با بیان اینکه اتباع افغانستانی باید از اوایل تیرماه در این طرح ثبت نام کنند، اظهار کرد: این افراد در صورت ثبت نام به عنوان اتباع مجاز حق اقامت در کشور را دارند در غیر این صورت به عنوان اتباع غیرمجاز شناخته می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش خاورستان، حجت الاسلام علی موحدیرود امروز با اشاره به بحث بازماندن از تحصیل در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به ویژه در ایام کرونا، گفت: در این راستا باید آمار دقیق بازمانده از تحصیل از طریق آموزش و پرورش خراسان جنوبی محاسبه شود. . برای شناسایی علت عدم ادامه تحصیل، شرایط تحصیل برای این قشر فراهم شود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: در مورد اتباع بیگانه در استان نیز مسئولان پیگیر مسائل مربوط به تحصیل و نگهداری آنها در محل مناسب هستند.

وی افزود: اتباع افغانستان باید تا ابتدای ماه جولای در این طرح ثبت نام کنند و این افراد در صورت ثبت نام به عنوان شهروند رسمی، حق اقامت در کشور را خواهند داشت، در غیر این صورت به عنوان شهروند غیرقانونی شناخته می شوند.

حجت الاسلام موحدی راد به نبود کمپ ماده 16 برای معرفی معتادان متجاهر در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر با اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر و استانداری و کمیته هماهنگی برای این موضوع فضا در نظر گرفته شده است. .

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین مکان موقتی برای بردگی زنان معتاد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 21 درصد پرونده های مجرمانه استان در سال گذشته مربوط به مواد مخدر بوده است افزود: همچنین 11 درصد پرونده های مجرمانه در خراسان جنوبی مربوط به سرقت است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: در برخورد با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی باید از دقت در کار میدانی و عملیاتی و شعار دادن پرهیز شود.

پایان پیام/