اجرای سند تحول دولت مردمی باید به گفتمان عمومی در جامعه تبدیل شودبه گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی امروز در همایش گرامیداشت روز معلم گفت: در اسفند ماه ۱۴۰۰ اولین سند تحول دولت مردمی با ۲۴۴ صفحه در اختیار دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم قرار گرفت.


مخلص الائمه اظهار کرد: سند تحول دولت مردمی متشکل از ۹ فصل و ۲۳۶نشانگر متناظر بر بخش‌های اجرایی کشور است و در این سند ۱۰ چرخش تحول آفرین و ۱۳۴ چالش که از ۲۸۸ عامل نشات گرفته است، مدنظر قرار گرفته است. در راستای رفع این چالش‌ها ۱۰۲۳ اقدام عملیاتی مدون شده است.


وی ادامه داد: این سند تعریف افق زمانی را بطور کامل جابجا کرده ، به طوری که لازم است ۲۳۷ اقدام تا پایان ۱۴۰۱ بطور کوتاه مدت، ۶۲۸ اقدام در بازه زمانی میان مدت تا پایان سال ۱۴۰۲ و ۲۳۶ اقدام نیز در بازه زمانی بلند مدت تا پایان دولت سیزدهم ساماندهی شود.


استاندار مرکزی گفت: ۱۵۰ پیشران، فرصت و موضوع فرابخشی که پیشبرد اقدامات فرابخش برعهده دارند در سند تحول دولت مردمی آورده شده که در هر بخش، مبانی، مسائل و چالش‌ها همراه با اقدامات مورد نیاز جهت تسهیل این اقدامات به همراه اسامی دستگاه‌های مسئول پیشبرد مسائل و اقدامات، ذکر شده است و این سند بسیار کاربردی است جزء راهبردی ترین اسناد در طول دهه های اخیر است.


مخلص الائمه با اشاره به اینکه آموزش یکی از موضوعات مهم در سند تحول دولت مردمی است که در دو فصل آموزش و پرورش و آموزش عالی تدوین شده و افت کیفی در نظام آموزش و پرورش از مهمترین چالش ها در سند تحول دولت مردمی است گفت: متاسفانه در برخی از مناطق استان مرکزی شاهد بی سوادی در مقاطع ابتدایی هستیم که با همت و تلاش معلمان و دبیران باید عقب ماندگی هایی که به واسطه کرونا ایجاد شدا باید جبران شود.


وی افزود: همراهی معلمان برای آموزش حضوری بسیار قابل تقدیر است و خوشبختانه در طی این مدت بدون چالش شاهد آموزش مطلوب حضوری در سطح استان هستیم.


استاندار مرکزی اظهار کرد: وضعیت معیشتی معلمان از دیگر مولفه های سند تحول دولت مردمی است و ۳۹ اقدام اجرایی مربوط به اموزش و پرورش است و بدون فوت وقت باید برش های دستگاهی و استانی سند تحول دولت مردمی را دریافت کنید و برای اجرا کردن آن همت و تلاش همه جانبه پای کار بیاید.


مخلص الائمه خاطرنشان کرد: اجرای سند تحول دولت مردمی باید به گفتمان عمومی در جامعه تبدیل شود و کارهای تبلیغی و ترویجی برای همراه کردن مردم برای اجرای سند تحول دولت مردمی مورد توجه قرار گیرد.


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع