آیا Master Cleanse Detoxification می تواند بوی بد دهان را درمان کند؟

یکی از دلایل اصلی ناامنی در بین افراد بوی بد دهان است، اگرچه تشخیص آن برای شما واقعا سخت است. بدترین چیز این است که، گاهی اوقات دوستان شما نیز ریسک نمی کنند که به شما اطلاع دهند که بوی خوبی ندارید. در اینجا چند نشانه وجود دارد که می تواند نشان دهد که شما در حال تجربه چنین معضلی هستید: آیا دوستان شما هر زمان که با آنها رودررو صحبت می کنید، عقب نشینی می کنند؟ آیا آنها از روبرو شدن با شما در چشم اجتناب می کنند؟ آیا در حین گفتگو با آنها یک آدامس یا نعناع به شما پیشنهاد می کنند؟ اگر تمام پاسخ های شما به این سوالات مثبت است، به احتمال زیاد، بوی بد دهان دارید و باید روی آن کار کنید. برای پزشکان، اصطلاح مورد استفاده برای این هالیتوزیس است. وقتی بوی بد دهان دارید، عزت نفس می تواند واقعاً پایین بیاید و بر روابط حرفه ای و شخصی شما نیز تأثیر بگذارد. با این حال، شما مجبور نیستید آن را آب دهان کنید که گویی هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. بهترین راه برای درمان این بیماری پاکسازی بدن شما از تمام سمومی است که در داخل بدن و گردش خون وجود دارد. بهترین راه برای انجام این کار، سم زدایی Master Cleanse است.

دو دسته وجود دارد که بوی بد دهان را می توان دسته بندی کرد. این گروه های پزشکی و دندانپزشکی هستند.

1. پزشکی – بیماری های خاصی وجود دارند که ممکن است باعث بوی بد دهان شوند. اینها سینوسی هستند زیرا قسمت آسیب دیده سینوس در گونه ها است و اغلب عفونی است بنابراین چرک خاصی ترشح می کند که اصلا بوی خوبی ندارد. سایر بیماری ها لوزه های آلوده، اختلال خون، عفونت ریه، دیابت و کلیه ضعیف هستند. یکی دیگر از دلایل اصلی بوی بد دهان، خوردن پیاز و سیر است.

2. دندانپزشکی – برای دندانپزشکان، پوسیدگی دندان عامل اصلی بوی بد دهان است. باکتری های دهانی هستند که روی دندان زندگی می کنند، در آنجا تغذیه می کنند و باعث پوسیدگی دندان می شوند. همچنین مواد غذایی باقی مانده در دهان به خصوص در لثه های شل نیز می تواند دلیل بوی بد دهان باشد.

چگونه می توان بوی بد دهان را درمان کرد؟ دهانشویه ها مشکل را حل نمی کنند. این فقط به طور موقت مشکل را پوشش می دهد اما ریشه مشکل را حل نمی کند. همچنین استفاده بیش از حد از این پاک کننده های دهان می تواند باکتری های خوب و بد دهان را نیز از بین ببرد که در دراز مدت باعث خشکی دهان می شود و فقط مشکل را بدتر می کند. موثرترین پاک کننده دهان نیز رایگان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخلوطی از آب ولرم و نمک انجام دهید.

همچنین پس از صرف غذا باید دندان های خود را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید. روزهای خاصی وجود دارد که ما یک لایه سفید روی زبان شما می بینیم. اینها باکتری هایی هستند که می توانند باعث بوی بد دهان نیز شوند. لیسه های فلزی در دسترس هستند که می توانید از آنها برای پاک کردن این لایه سفید استفاده کنید، با این حال، این خراش ها زیاد توصیه نمی شوند زیرا ممکن است برای زبان شما خیلی خشن باشند. با این حال، گزینه دیگر این است که از نخ دندان استفاده کنید و لایه سفید را به آرامی از روی زبان خود بتراشید. همچنین می توانید آدامس بدون قند بخورید زیرا به تولید بزاق کمک می کند. وقتی دهان شما بزاق تولید می کند از بوی بد دهان جلوگیری می کند زیرا یکی از دلایل بوی بد دهان خشکی دهان است.

وقتی همه این روش ها جواب نداد، رژیم سم زدایی را امتحان کنید، این کار بدن شما را از تمام سموم ناخواسته خون پاک می کند. رژیم‌های سم‌زدایی وجود دارند که از شما می‌خواهند برای مدت معینی مصرف نکنید یا مصرف مواد غذایی را کاهش دهید، ممکن است تأثیر بدی روی فردی که سم‌زدایی را انجام می‌دهد، داشته باشد. با این حال، رژیم غذایی Master Cleanse روشی دارد که ثابت شده است که می تواند به فرد در سازگاری با سم زدایی در تکمیل مراحل ده روزه سم زدایی کمک کند.