آیا گون، گیاه بعدی ضد دیابت برای کمک به کاهش وزن و کاهش سطح قند خون است؟

اگرچه افراد بیشتری نسبت به قبل در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند، اما این بیماری اجتناب ناپذیر نیست. مهم نیست که نمایه خطر فعلی شما چیست، می توانید با استفاده از ترکیبی از موارد زیر قند خون خود را تثبیت کرده و در سطح سالم نگه دارید:

  • داروهای طبیعی مانند گیاهان دارویی
  • استراتژی های غذایی و
  • تغییر سبک زندگی

و اگر قبلاً دیابت نوع 2 دارید، می توانید از گنجاندن داروهای طبیعی در برنامه درمانی خود بهره مند شوید. شاید این گیاهی باشد که به شما کمک کند!

ریشه گون: ریشه گون، یکی از بیش از پنج هزار گیاه دارویی چینی که برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است، تعدیل کننده ایمنی شناخته شده ای است که تضمین می کند سیستم ایمنی بدن به اندازه کافی برای مبارزه با بیماری فعال است، اما نه آنقدر فعال است که بافت های سالم را از بین ببرد. اکنون دانشمندان بر این باورند که این گیاه ارزان قیمت و غیر سمی می تواند درمان دیابت نوع 2 و چاقی مرتبط با آن باشد.

محققان در موسسات معتبر در چین، هنگ کنگ و بریتانیا دریافتند که دو ترکیب موجود در ریشه گون: astragaloside II و isoastragaloside I، اثر بسیار انتخابی روی سلول های چربی دارند. این ترکیبات سلول های چربی را تحریک می کنند تا هورمونی به نام آدیپونکتین ترشح کنند.

آدیپونکتین چه کاری انجام می دهد:

  • ارسال سیگنال به اندام های مختلف بدن شما مبنی بر اینکه غذای کافی خورده شده است و نیازی به جستجوی بیشتر نیست.
  • به کبد شما دستور می دهد که ذخایر گلیکوژن خود را به گلوکز تبدیل نکند. این به پایین نگه داشتن سطح قند خون کمک می کند
  • به سلول های چربی دستور می دهد که زمان پاسخ دادن به انسولین برای خروج گلوکز و اسیدهای چرب از جریان خون شما فرا رسیده است. این یکی دیگر از اثرات کاهش قند خون است که از انسداد شریان ها (در واقع از سفت شدن) با چربی جلوگیری می کند.
  • همچنین به مغز شما می گوید که غذای کافی مصرف شده است و اشتهای شما را کاهش می دهد

همه این اثرات برای بیماران دیابتی نوع 2، به ویژه دیابتی های نوع 2 که مشکل وزن دارند، فوق العاده مفید است. آنها با هم به معکوس کردن مقاومت به انسولین کمک می کنند، که مشکل اساسی برای دیابت بزرگسالان و افزایش وزن است. پس آیا همه ما باید بیرون برویم و سعی کنیم گون را پیدا کنیم تا بتوانیم یک دمنوش گیاهی خوشمزه درست کنیم؟

در حال حاضر، بهترین راه برای دریافت این گیاه، مراجعه به یک پزشک طب سنتی چینی است، که ترکیبی از گیاهان دارویی را به شما می دهد که برای همه علائم شما مناسب است. اگر سطح قند خون شما بالا باشد، ممکن است ابتدا یک “سم زدا” و بعدا گون به شما داده شود.

داروهای گیاهی تجویز شده حرفه ای مکمل داروهای تجویز شده توسط پزشک معمولی شما است. جایگزین آنها نمی شود. با این حال، تقویتی که با مصرف گیاه مناسب دریافت می‌کنید، ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که با داروی خود برای کنترل خوب سطح قند خون خود به آن نیاز دارید.