آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف داروها بدون رعایت سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین وزن خود را از دست می دهند.

علاوه بر این ، کاهش وزن ممکن است فقط تا زمانی که شما دارو را مصرف می کنید ادامه یابد. این بدان معناست که پس از قطع مصرف متفورمین ، احتمال بازگشت وزن قبلی بیشتر است. و حتی اگر هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه دقیق و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن کم می کند و در برخی دیگر نه. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 هستید یا دیابت نوع 2 دارید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کنترل دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، خواه متفورمین به کاهش وزن کمک کند یا نه. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

اگر فردی مبتلا به دیابت یا پیش دیابت نیست ، این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA متفورمین به عنوان یک داروی کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی کاهش وزن نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید