آیا سیب می تواند راز موهای مجلل را حفظ کند؟

“یک سیب در روز دکتر را دور نگه می دارد”… اما آیا می دانستید که سیب می تواند به رشد مو نیز کمک کند؟ تحقیقات ثابت می کند که مصرف سیب باعث رشد مو می شود.

به گفته محققان ژاپنی، پلی فنول سیب یا پروسیانیدین B-2; ماده ای که در سیب یافت می شود در رشد مجدد مو بسیار موثر است. آزمایش‌هایی که روی انسان‌ها به‌ویژه روی طاسی مردانه انجام شده، نتایج مثبتی را نشان داده است که ثابت می‌کند پروسیانیدین B-2 کلید داشتن سر پر از مو است. پروسیانیدین B-2 به صورت کپسول و مایع موجود است.

کپسول پروسیانیدین B-2 ممکن است به راحتی در هند در دسترس نباشد، اما مطمئناً در سیب وجود دارد. بنابراین شروع به خوردن یک سیب در روز کنید و طاسی را از خود دور کنید. به یاد داشته باشید که پوست سیب، به خصوص پوست سیب سبز بچه؛ منبع خوبی از پروسیانیدین و یک راه طبیعی برای ورود پروسیانیدین به سیستم شما برای تقویت رشد مو است.

اگر غذا خوردن چندان جذاب نیست یا سیب در دسترس نیست، سرکه سیب نیز می تواند برای تقویت موهای مجلل استفاده شود. کمبود پتاسیم باعث ریزش مو می شود. سرکه سیب سرشار از پتاسیم است.

ثابت شده است که سرکه سیب زمانی که به صورت داخلی مصرف شود می تواند بهترین کمک زیبایی باشد که تا به حال به آن نیاز دارید. سرکه سیب یک درمان طبیعی است که به حفظ تعادل PH پوست سر و پوست شما کمک می کند. فولیکول های مو را تحریک می کند تا رشد موهای سالم تر را تشویق کند. مطمئن شوید که سرکه سیب را در رژیم مراقبت از بدن خود بگنجانید و به زودی فواید آن را خواهید دید.

برخی از راه هایی که می توان از سرکه سیب استفاده کرد عبارتند از:

هر روز را با نوشیدن یک لیوان آب با 4 قاشق چایخوری سرکه سیب و عسل شروع کنید. همچنین می توانید یک قاشق چای خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب همراه یا بین وعده های غذایی مصرف کنید. اگر این طعم مطبوع نیست، می توان از آب سیب استفاده کرد. مخلوط کردن آن با شیره انگور طعم آن را شبیه شراب می کند. همچنین می توانید مقداری آبلیمو به ACV و آب اضافه کنید. علاوه بر کمک به رشد مو، به کاهش وزن نیز کمک می کند.

از یک فنجان در حمام خود به عنوان آخرین آبکشی مو استفاده کنید. این باعث براق شدن موها می شود و نگران بو نباشید، به مرور زمان از بین می رود. تقریباً از 1/2 تا 3/4 فنجان سرکه سیب رقیق شده با حدود 1/2 فنجان آب استفاده کنید. ابتدا شامپو بزنید و آبکشی کنید و سپس روی سرکه بریزید. اجازه دهید حدود یک دقیقه بماند و سپس سرکه را بشویید و سپس خیلی خوب بشویید. هنگامی که یک بار در هفته استفاده شود، موهایی ضخیم، سالم و براق می شود.

جدا از کمک به مراقبت از مو، نوشیدن ACV به کاهش وزن نیز کمک می کند. حالا مثل کشتن دو پرنده با یک سنگ!!!!

جای تعجب نیست که بسیاری سرکه سیب را “داروی شگفت انگیز” می نامند.

رژیم لاغری سریع