آیا ریزش مو تحت پوشش طرح بیمه من است؟

رونی تلنت، صاحب مرکز موی میراث در شارلوت NC می‌گوید: «این سوالی است که هزاران بار مجبور شده‌ام به آن پاسخ دهم…» این سؤال به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما راه‌هایی برای افزایش شانس شما وجود دارد.

ریزش مو بیش از 50 درصد از مردان و 25 درصد از زنان را در طول زندگی تحت تاثیر قرار می دهد. هزینه گزینه های جراحی و غیر درمانی به طور بالقوه می تواند هزاران دلار باشد.

چندین عامل تعیین کننده وجود دارد.

نوع ریزش مو. افراد ممکن است به دلایل مختلفی، از جمله، موهای خود را از دست بدهند

· سرطان

· آلوپسی

· از دست دادن الگوی مرد و زن

· سوختگی و حوادث

· اختلالات تیروئید

· لوپوس

· و سایر شرایط پزشکی.

حامل بیمه شما برخی از شرکت های حمل و نقل مصمم هستند که هر کاری که می توانند برای رد ادعاهای بیمه انجام دهند، مهم نیست که وضعیت چقدر سخت است. دیگران دلسوزتر هستند و خوشحال خواهند شد که سریعاً با یک ادعای قانونی به شما کمک کنند.

کدام یک از داروهای ریزش مو را دنبال می‌کنید. من موارد انگشت شماری را دیده‌ام که شرکت‌های بیمه ترمیم مو با جراحی و حتی لیزر درمانی مو را در نظر می‌گیرند، اما اگر مورد به‌درستی ارائه شود، اکثراً به جایگزینی غیرجراحی مو توجه می‌کنند.

چقدر منظم هستی اگر در مورد پیشبرد گزینه های خود جدی هستید، مستندسازی بسیار مهم است.

هنگامی که به دنبال جایگزینی مو برای ریزش موی پزشکی هستید – برخی از شرکت های بیمه در واقع بین 80 تا 100 درصد هزینه را پوشش می دهند. هرگز ادعای کلاه گیس را مطرح نکنید!!! همیشه از اصطلاح “پروتز جمجمه” استفاده کنید.

برای ثبت ادعای خود به شرکت بیمه مراحل زیر را دنبال کنید:

· دفترچه ای که شرکت بیمه به شما داده است را بررسی کنید. به بخش “هزینه های تحت پوشش” مربوط به “پروتز” نگاه کنید.

· یک نسخه کتبی برای “پروتز موی جمجمه” در فرم نسخه واقعی، و همچنین نامه دقیقی از پزشک که در آن ریزش مو و ناراحتی خود را به دلیل درمان تجربه کرده اید، توضیح دهید. همچنین بهتر است نامه شخصی خود را در مورد تأثیرات احساسی ریزش مو بر زندگی شما وارد کنید. به این نکته توجه کنید که پروتز جمجمه به اندازه یک دست یا پای مصنوعی ضروری است. همچنین اهمیت داشتن مو برای شغل خود را توضیح دهید.

· از خودتان بدون موهایتان عکس بگیرید. این ثابت می کند که ادعای شما برای اهداف آرایشی نیست.

· رسید، نسخه، عکس ها و نامه های پزشک و شما را به شرکت بیمه خود ارسال کنید.

اگر شرکت بیمه شما پوشش شما را رد کرد، می توانید با ارسال نامه ای به سرپرست بخش خسارت درخواست تجدید نظر کنید.

به خاطر داشته باشید، گاهی اوقات باید در ابتدا از جیب خود پرداخت کنید، اما شرکت بیمه می تواند هزینه را به شما بازپرداخت کند. اگر از شما رد شد – به تلاش ادامه دهید! پشتکار می تواند تا حد زیادی نتیجه دهد و کمکی را که نیاز دارید به شما برساند.