آیا رژیم وگان برای مو و پوست شما بهتر است؟

این سوال که آیا رژیم گیاهخواری برای مو و پوست افراد بهتر است یا خیر بستگی زیادی به این دارد که آیا یک رژیم غذایی وگان متعادل و علاوه بر میزان سموم موجود در بدن رعایت شود. همچنین بستگی به این دارد که فرد چه نوع گیاهخواری است و چه غذاهای گیاهی مصرف می شود. در ابتدا، با شروع سم زدایی بدن به دلیل میزان سموم موجود در بدن، پوست بسیار بدتر به نظر می رسد. بسته به رژیم غذایی و سطح سموم، مو بیش از حد چرب یا بیش از حد خشک می شود. وقتی گوشت یا محصولات لبنی مصرف می‌شود، پردازش آن از یک ساعت تا یک روز کامل طول می‌کشد، مانند این است که یک همبرگر یا لیوان شیر را در تمام طول روز زیر آفتاب داغ تابستان بگذارید و سپس آن را بخورید.

یک رژیم غذایی سالم ظاهر پوست و موهای سالم براق را بهبود می بخشد، اما ژنتیک و استرس عوامل مهمی هستند. افراد وگان با تغییر رژیم غذایی خود و انتخاب های مختلف غذایی، در عرض 30 روز متوجه تفاوت بزرگی در پوست و موهای خود شده اند. محصولات لبنی دارای مقدار زیادی سموم هستند، بنابراین وگان ها از شیر لبنی به شیر سویا و از پنیر معمولی به پنیر گیاهی تغییر می کنند. تغییر دیگر برای وگان ها، حرکت از یک رژیم غذایی کم چرب وگان به یک رژیم غذایی وگان با چربی بالاتر است، زیرا فرآیندهای هورمونی لازم تحت کنترل هستند – گوشت و محصولات لبنی حاوی سطوح بالایی از هورمون ها در آنها هستند. میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ، آجیل، دانه‌ها و آووکادو دارای محتوای چربی بیشتری هستند و در مقایسه با پوست و موهای خشک بی‌رنگ از رژیم‌های غذایی کم‌چرب وگان، به پوست نرمی و رنگ می‌بخشند و موهای طبیعی به نظر می‌رسند.

مطالعات پوستی نشان داده است که دفتر خاطرات و آکنه با هم ارتباط دارند. هورمون های موجود در شیر گاو باردار غدد تولید کننده روغن انسان را تحریک می کند. گاوها را زمانی که باردار هستند می دوشند، علاوه بر این که در زمانی که او با گوساله دوم خود باردار است – و گوساله اول احتمالاً هنوز شیر می دهد، دوشیده می شوند. با توجه به اینکه رژیم های گیاهخواری تمام محصولات لبنی را حذف می کنند، دلیل بر این است که هورمون های موثر بر پوست و موهای چرب انسان در وگان ها کمتر باشد. غذاهایی مانند شیر، کره، پنیر، بستنی، خامه، پیتزا، چیزبرگر و لازانیا هورمون‌های اضافی را به بدن انسان اضافه کرده و به DHT تبدیل می‌شوند. این باعث افزایش فعالیت سلولی می شود که باعث ایجاد آکنه، مشکلات مو و مشکلات پوستی می شود.

متأسفانه کلمات طبیعی و ارگانیک با محصولات امروزی بیش از حد مورد توجه قرار گرفته اند. بیشتر محصولات طبیعی و ارگانیک که به عنوان ابزارهای فروش استفاده می شود، هنوز از مواد مشتق شده حیوانی استفاده می کنند. همه محصولات وگان به این دلیل گیاهخوار نیستند. برخی از وب‌سایت‌های وگان مانند kristensguide.com وجود دارند که محصولات وگان مورد نظر را آزمایش می‌کنند و آن‌هایی را که 100% وگان هستند تبلیغ می‌کنند. شرکت های آرایشی وگان با محصولات موجود در Jason Natural Cosmetics، Beauty Without Cruelty، Giovannie، Nature’s Gate، Crystal، The Merry Hempsters، Home Health، Yves Rocher، و Kiss My Fact، ظاهر موها را طبیعی و پوست صورت را بدون سم نگه می دارند. یک شرکت ارزانتر از سایرین). محصولات مو وگان را می توان در Giovannie، ABBA یا Jason پیدا کرد. محصولات مراقبت از پوست وگان را می توانید در جیسون پیدا کنید. هر شرکتی نوع مخصوص به خود را از محصولات گیاهی دارد که با برخی از آن ها عبور می کند. فقط مطمئن شوید که بر اساس وگان است و با رژیم غذایی وگان برای مو و پوست شما مطابقت دارد