آیا دوست ندارید آنطور که می خواهید شاد باشید؟

مبدا مبارک

آیا تا به حال به این کلمه توجه کرده اید ‘خوشحال’ با کلمه، ریشه یکسانی دارد “اتفاق”? در دوره قرون وسطی، کلمه ‘خوشبخت’، یعنی: “خوشبختی” یا به قول بعضی ها ‘موفق باشید’. ممکن است تعجب کنید وقتی متوجه می شوید که اساساً به همان معنی چهار هزار سال پیش بوده است. در سرزمین های مسحور شده مصر باستان، “هاپی” به نام معروف بود “ارباب نیل”، که خوشبختی و باروری را برای سرزمین به ارمغان آورد. بدون طغیان سالانه رود نیل، که خاک را با مواد مغذی غنی احیا می کرد، حوضه مصر مانند بیابان های اطراف خشک، خشک و متروک بود.

نگران نباش شاد باش

اکنون می دانیم که برده شانس نیستیم، بلکه ارباب سرنوشت خود هستیم. باورها و نگرش ما نسبت به آنچه تجربه می کنیم، بافت و ثروت زندگی ما را شکل می دهد. شادی جشن زندگی و بیان شادی مطلق است! اگر امید به خوشبختی نبود، آیا حتی می خواستی صبح از رختخواب بلند شوی؟

“شادی را باید جستجو کرد، زیرا نبود آن خودکشی آهسته است.” ایشا شوالر به لوبیچ

احتمالاً آهنگ موفق را شنیده اید “نگران نباش شاد باش” توسط بابی مک فرین“اینجا یک آهنگ کوچک است که من نوشتم. ممکن است بخواهید آن را نت برای نت بخوانید. نگران نباش شاد باش. در هر زندگی ما مشکلاتی داریم. وقتی نگران هستید آن را دو برابر می کنید. نگران نباش شاد باش…” آهنگ های جذاب او مطمئناً شادی زیادی را ایجاد کرده است، با مردمی که لبخند می زنند و به سرعت تکان می خورند!

زندگی شاد، مقاوم و خوش بینانه انتخاب قهرمانان است. به هر حال، همانطور که وینستون چرچیل به ما یادآوری می کند:

“یک بدبین سختی را در هر فرصتی می بیند، یک خوش بین فرصت را در هر دشواری می بیند.”

شاد بودن در واقع می تواند زندگی شما را نجات دهد. شادی ما را از اثرات شدید استرس طولانی مدت محافظت می کند. استرس خطرناک ترین “دارویی” است که وجود دارد. این بیماری تا حد زیادی علت اصلی مرگ و میر است و پشت 75 درصد از همه بیماری ها از جمله بیماری قلبی، سرطان و سکته مغزی است.

فعال شدن طولانی مدت سیستم پاسخ به استرس – و متعاقب آن قرار گرفتن بیش از حد در معرض کورتیزول و سایر هورمون های استرس – می تواند تقریباً تمام فرآیندهای بدن شما را مختل کند. کلینیک مایو

بنابراین شاد بودن، سالم بودن است!

می دانید، تنها چیزی که واقعاً می توانید به آن تکیه کنید، تغییر است، و مهمتر از همه، شما این قدرت را دارید که اگر بخواهید، تغییرات را ایجاد کنید. حتی با تحمل موقعیت‌های به ظاهر غیرقابل تحمل، می‌توانید با دانستن این که آن نیز تغییر خواهد کرد، آرامش پیدا کنید.

دوستان و روابط شما، حتی آنهایی که در شبکه های اجتماعی هستند، می توانند شادی و شادی را در قلب شما افزایش دهند. هر چه افراد شادتر در دنیا وجود داشته باشند، دنیا بهتر خواهد بود. با وجود اینکه همه ما با هم متفاوت هستیم، پذیرفتن افراد همانگونه که هستند بسیار آسان است، یعنی اگر تلاش کنید تا بفهمید از کجا آمده اند.

با این حال، برخی از مردم فقط می‌خواهند از هر طریقی که می‌توانند توجه را به خود جلب کنند، حتی این به معنای بیرون ریختن احساسات منفی است. آنها به راحتی قابل تشخیص هستند، زیرا آنها همیشه شاکی هستند یا اغلب در غم خود غرق می شوند. این ایده خوبی نیست که با این نوع افراد معاشرت کنید، زیرا هیچ چیزی که می گویید یا انجام می دهید کمکی نمی کند. در واقع، با دادن توجهی که ناخودآگاه به دنبال آن هستند، به آنها پاداش می دهید و در نتیجه الگوهای منفی آنها را تقویت می کنید.

“متعصب کسی است که نمی تواند نظر خود را تغییر دهد و موضوع را تغییر نمی دهد.” سر وینستون چرچیل

ببینید، در واقع شاد بودن بسیار آسان است، فقط تصمیم بگیرید که یک فرد شاد باشید. انتخاب ساده است، شاد بودن را انتخاب کنید. جهنم یک نفر بهشت ​​دیگر است. شاید قبلاً این جمله را شنیده باشید: “اگر به شما لیمو دادند لیموناد درست کنید”.

با این حال، جهان در چنین وضعیتی است که استرس به یک روش زندگی تبدیل شده است. هر کس هر از گاهی یک روز بد دارد. اگر صحبت های ذهنی شما شروع به فرو بردن شما در آن دالان تاریک شک، ترس و ناامنی کرد، فقط توقف کنید، یک نفس عمیق بکشید، ذهن خود را پاک کنید و متفاوت فکر کنید. به اطراف نگاه کنید و مطمئناً چیزی را خواهید یافت که بابت آن سپاسگزار هستید. وقتی قلب شما پر از قدردانی است، جایی برای شک یا منفی نگری باقی نمی ماند.

ما چیزهای زیادی برای قدردانی داریم، هوایی که تنفس می کنیم، آب، رودخانه و درختان. یک گل شکرگزاری خود را به طور طبیعی نشان می دهد، با شکوفا شدن در شکوه و سهیم شدن در زیبایی درونی خود با خورشید. برای چند چیز شکرگزار هستید؟ چه چیزی این احساسات ارزشمند قدردانی را در اعماق وجود شما الهام می بخشد؟

آیا موافق نیستید که رسانه ها با منفی گرایی رشد می کنند؟ نکته ترسناک این است که آنها همچنین جادوگران هیپنوتیزم، استاد دستکاری افکار ما هستند، CNN و سایر ایستگاه های خبری پخش خدمات عمومی انجام نمی دهند. مانند هر شرکت دیگری، آنها فقط به دنبال کسب سود هستند. منصفانه است که بگوییم، شیفتگی اجتماعی ما به اخبار بد بیش از آن که فقط عجیب باشد، بر عوارض بیماری تأثیر می گذارد و خود را شکست می دهد. چیزهای بسیار مثبت زیادی هر روز وجود دارد، اما به ندرت گزارش می شود.

اکثر مردم موافق هستند که اخباری که هر روز می شنویم بسیار استرس زا هستند. این نه تنها مرگ و میر خودمان را به ما یادآوری می کند، بلکه باعث ترس و اختلاف می شود.

بیشتر و بیشتر مردم متوجه می شوند که آنچه ما خبر می نامیم، دیگر حتی واقعاً یک خبر نیست. بیشتر اخبار امروز مستقیماً از بیانیه‌های مطبوعاتی منتشر می‌شوند که دستور کار غیرسیاسی و شرکتی دارند. پس از اخبار دوری کنید و خوشحال باشید!

اگر می خواهید شادی خود را فوق العاده شارژ کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به اطراف خود نگاه کنید. چیزهای زیادی در جریان است و راه های هیجان انگیز زیادی برای غنی سازی زندگی شما وجود دارد. شیوه‌های باستانی مانند یوگا و میانجی‌گری در حال احیای مجدد هستند، و پیشرفت‌های انقلابی در علوم اعصاب، و گزینه‌هایی را در اختیار ما قرار می‌دهند که هیچ‌کس قبلاً نداشته است.