آیا انگل ها شما را چاق می کنند؟

این مقاله اصلی در مجله “First” برای زنان در حال حرکت بود. متأسفانه موضوع انگل ها کم نشده، بلکه برای تعداد بیشتری از افراد اعم از زن و مرد به مشکل تبدیل شده است.

جای تعجب نیست که هر روز کسی با رژیم معجزه آسای دیگری بیرون می آید. به نظر می رسد که ما تحت محاصره تئوری های رژیم غذایی جدید و کتاب های جدید رژیم هستیم در حالی که در همان زمان مردم در سراسر کشور و جهان بزرگتر و بزرگتر می شوند.

تقریباً همه می‌دانند که «رژیم‌های غذایی کارساز نیستند»، با این حال ما همچنان روی آنها تمرکز می‌کنیم. ما کالری ها را می شماریم، کربوهیدرات ها را می شماریم، چربی ها را می شماریم، قدم هایی را که پیاده روی کرده ایم، دقیقه ها را در باشگاه می شماریم، پوند را می شماریم، اینچ را می شماریم، و در بین این شمارش وزن مدام افزایش می یابد. پس از انجام شمارش، ما به لوسیون ها، معجون ها، قرص ها و آب میوه ها روی می آوریم و وزن همچنان افزایش می یابد. به نظر می رسد که نبرد برآمدگی ذهن خود را دارد.

خبر خوب این است که شما در کنترل هستید و می توانید شکل ایده آل خود را به دست آورید. من 37 سال پیش 86 پوند از دست دادم و هرگز یک اونس دوباره اضافه نکردم. پس از انجام تمام کارهایی که در بالا ذکر شد، رژیم غذایی، شمارش، متوجه شدم که باید به جای علائم، به علل آن بپردازم. درست است که برخی افراد پرخوری می کنند، ورزش نمی کنند، غذاهای اشتباه می خورند. حتی اگر همه کارها را درست انجام می دادید، اگر انگل ها بر شما غلبه کنند، همه آن چیزها تفاوت چندانی نخواهد داشت. یک بار فقط نمک خوردم و سه هفته چای نوشیدم و 15 پوند اضافه کردم. در مورد من این انگل نبود که باعث افزایش وزن من شد بلکه علت دیگری بود که دفعه بعد در مورد آن خواهم نوشت. نتیجه نهایی همان بود که من به علائم اشاره کردم و نه علت.

من به‌عنوان یک متخصص تغذیه و پزشک طبیعی به مردم کمک می‌کنم علت اضافه وزن خود را کشف کنند و با هم برنامه‌ای را ایجاد می‌کنیم که بر اساس عقل سلیم، سادگی و غذای واقعی است. دلایل زیادی وجود دارد که شاید هرگز به برخی از آنها فکر نکرده باشید – انگل ها فقط نوک کوه یخ هستند.

چگونه متوجه شوید که انگل دارید؟

در صورت جواب دادن به سوالات زیر پاسخ دهید

1. دردهای عضلانی غیر قابل توضیح

2. حرکات غیر طبیعی روده (یک فرد معمولی باید حدود 16 تا 18 اینچ مدفوع خوب تشکیل شده را در روز حذف کند)

3. خارش رکتوم

4. افزایش یا کاهش وزن غیر قابل توضیح

5. شکم متورم (که اغلب به آن شکم آبجو می گویند)

6. روکش سفید ضخیم روی زبان

7. هالیتوزیس (تنفس بستر، که بداتوز خواهد بود، فکر کنید منظورتان بوی بد دهان است)

8. دندان قروچه در هنگام خواب

9. حلقه های سیاه زیر چشم

10. بی خوابی یا خواب آشفته

11. به خارج از ایالات متحده سفر کنید

12. گوشت خام یا فرآورده های گوشتی بسیار کمیاب بخورید

13. میوه ها/سبزیجات بدون پوست خام بخورید

14. تماس فیزیکی نزدیک با حیوانات خانگی داشته باشید. مثلا صورتت را میلیسند

اگر به 5 سوال یا بیشتر پاسخ مثبت دهید، انگل ممکن است یکی از دلایلی باشد که باید از بین ببرید.

چگونه از شر انگل خلاص شوید؟

گردو سیاه و تخمه کدو تنبل از بهترین مواد غذایی برای کمک به از بین بردن انگل ها هستند. ممکن است لازم باشد تنتور گردوی سیاه را نیز به رژیم خود اضافه کنید. افزایش فیبر در رژیم غذایی باعث افزایش پریستالسیس روده ها و افزایش زمان دفع روده می شود. روغن نارگیل یک ماده غذایی ضد انگلی بسیار قوی است. می توانید آن را به تمام غذاهای پخته شده اضافه کنید. ادویه هایی مانند میخک و دارچین به غذای شما طعم می بخشند و به از بین بردن انگل ها کمک می کنند. حذف شکر تصفیه شده و شیرین کننده های مصنوعی این روند را تسریع می کند و نتایج سریع تری را برای شما به ارمغان می آورد. بسیاری از شرکت ها محصولاتی را می فروشند که در از بین بردن انگل های مضر بسیار موثر هستند. من سیستم Renew Life Para Gone را توصیه می کنم که شامل فیبر و پروبیوتیک نیز می شود. شما می توانید سیستم را در فروشگاه مواد غذایی بهداشتی محلی خود خریداری کنید.

وقتی به علت دیگری که ممکن است به مشکل وزن شما کمک کند، با ما همراه باشید……………

تا دفعه بعد سلامت باشی و خدا رحمتت کنه دکتر ریا