آیا انبه آفریقایی برای کاهش وزن موثر است؟

اخیراً انبه آفریقایی به موضوعی داغ در میان گروه های بحث کاهش وزن تبدیل شده است که دکتر اوز، پزشک مشهور، حتی در مورد آن صحبت می کند. چیست، و آیا برای کمک به کاهش وزن های ناخواسته مفید است؟

انبه آفریقایی یا irvingia gabonesis میوه ای است که بسیار شبیه انبه هایی است که بسیاری از آنها در بازار خریداری کرده اید. این گیاه در جنگل های بارانی کامرون در غرب آفریقا رشد می کند و عصاره دانه ها موضوع مطالعات اخیر کاهش وزن بوده است.

بر اساس مقاله ای در رویترز، نتایج اولین کارآزمایی بالینی به خوبی کنترل شده در مورد اثربخشی عصاره در کاهش وزن اضافه نشان می دهد که انارینگ گابونیز می تواند یک “ابزار مفید” در مبارزه با چاقی باشد.

یک مطالعه چهار هفته‌ای که توسط محققان دانشگاه یائوندو در آفریقا در سال 2005 انجام شد، شامل 40 بزرگسال بود که 3.15 گرم irvingia gabonesis 30 دقیقه قبل از خوردن وعده‌های غذایی به آنها داده شد. به یک گروه کنترل دارونما سبوس جو دو سر داده شد. هر آزمودنی حدود 1800 کالری در روز مصرف می کرد و سطح فعالیت خود را افزایش نمی داد.

در پایان چهار هفته، گروهی که irvingia gabonesis مصرف کرده بودند، به طور متوسط ​​هر کدام 12 پوند یا 5.6 ​​درصد از وزن بدن خود را از دست دادند، در مقایسه با گروه کنترل که تنها 1 درصد وزن کم کردند. فشار خون سیستولیک نیز در افرادی که irvingia gabonesis مصرف کردند کاهش یافت.

در یک مطالعه 10 هفته ای بعدی که توسط مجله Lipids in Health and Disease منتشر شد، به 102 فرد دارای اضافه وزن مجددا irvingia gabonesis یا دارونما داده شد. در پایان کارآزمایی، آزمودنی هایی که انبه آفریقایی دریافت کرده بودند، به طور متوسط ​​28 پوند در مقایسه با گروه کنترل که تنها 1 پوند وزن کم کردند، وزن کم کردند.

علاوه بر این، پس از 10 هفته مشخص شد که این افراد نیز کاهش قابل توجهی در چربی بدن داشتند و دور کمر آنها 2 اینچ کوچکتر بود که نشان دهنده تأثیر آن در کاهش چربی شکم است.

فاکس نیوز اخیراً در مورد اثرات کاهش کلسترول این میوه آفریقای غربی گزارش داده است و خاطرنشان کرده است که سطح LDL – کلسترول بد – کاهش یافته است. سطح کلسترول تام، سطح گلوکز خون و پروتئین های واکنشی C نیز کاهش یافته بود.

مطالعه دیگری افزایش تولید آدیپونکتین را در گروه مصرف کننده irvingia gabonesis گزارش کرد. خواص ضد التهابی آدیپونکتین با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.

بی خوابی، سردرد و گاز به عنوان عوارض جانبی خفیف گزارش شد. تحقیقات نشان می دهد که انبه آفریقایی ممکن است کمک مفیدی در کاهش وزن باشد.

رژیم لاغری سریع