آمریکا هیچ معامله ای با عربستان در مورد نفت انجام نداده استساعت: 02:25
تاریخ انتشار: 1301/04/25
کد خبر: 1883372

بایدن می گوید هیچ توافق فوری با عربستان سعودی در مورد نفت وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش واشنگتن تایمز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در هتل والدورف آستوریا در جده عربستان سعودی، در جمع خبرنگاران بیانیه ای داد.

در این گزارش گفته می شود که بایدن بدون توافق برای افزایش عرضه نفت عربستان را ترک خواهد کرد.

بایدن روز جمعه پس از دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی و پسرش محمد بن سلمان، در جمع خبرنگاران اذعان کرد که پیشرفت کمی در توافق نفتی حاصل شده است.

جو بایدن در این خصوص به خبرنگاران گفت: تمام تلاش خود را برای افزایش عرضه نفت به آمریکا انجام می دهم که امیدوارم این اتفاق بیفتد و از سوی دیگر سعودی ها نیز در این نیاز شریک هستند و بر اساس ما بحث‌های امروز، امیدوارم در هفته‌های آینده شاهد گام‌های بیشتری باشم.”

رئیس جمهور آمریکا در ابتدای دیدار خود با ولیعهد عربستان به خبرنگاران گفت که قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی را که به گفته مقامات اطلاعاتی آمریکا مغز متفکر قتل او بوده، مطرح کرده است.

بایدن در این خصوص گفت: من به صراحت اعلام کرده ام که سکوت رئیس جمهور آمریکا در قبال موضوع حقوق بشر برای هیچ یک از ما کافی نیست، من همیشه از ارزش های خود دفاع می کنم.

رئیس جمهور آمریکا گفت که هیچ مسئولیت شخصی در قتل خاشقجی، ولیعهد عربستان سعودی، ستون نویس واشنگتن پست و منتقد صریح دولت سعودی ندارد. خاشقجی.

انتهای پیام/