آمریکا می گوید یکی از رهبران القاعده در سوریه کشته شده است


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ارتش ایالات متحده می گوید یک خودروی بمب گذاری شده در مرکز استخدام پلیس عراق در کیساک در غرب سوریه منفجر شد.

به گزارش رویترز، واشنگتن گزارش می دهد که ابوحمزه الیمنی یکی از سرکردگان سازمان تروریستی هراس الدین در حالی که به تنهایی سوار بر موتورسیکلت بود کشته شد.

این آژانس گفته است که در جریان تحقیقات اولیه هیچ تلفات غیرنظامی گزارش نشده است.

گروه شبه‌نظامی سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما حمله‌ای را در ادلب سوریه انجام داده‌ایم که یکی از اعضای برجسته سازمان حراس‌الدین مرتبط با القاعده را هدف قرار داده‌ایم. ابوحمزه زمانی که الیمن را هدف قرار داد تنها سوار بر موتور بود. کشتن این مرد توانایی القاعده را برای انجام حملات علیه مردم بی گناه در سراسر جهان تضعیف می کند.

به گزارش رویترز، او اندکی پیش از نیمه‌شب در اثر حمله دو موشک توسط منابع محلی موتورسیکلت وی را هدف قرار داده و جسد وی را به بخش پزشکی قانونی در ادلب منتقل کردند.

ارتش آمریکا در روزهای اخیر عملیات غیرقانونی و تهاجمی خود را در خاک سوریه تحت عنوان مبارزه با گروه های تروریستی تشدید کرده است. هفته گذشته نیروهای اشغالگر آمریکایی دو هلیکوپتر را به مدت 12 ساعت در برخی مناطق سوریه هدایت کردند و چند نفر را دستگیر کردند.

نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش همچنین مدعی شدند که ابوابراهیم الهاشمی القرشی رهبر داعش را در ماه فوریه در عملیاتی در هالیبورن در مرز سوریه و ترکیه کشته اند.

صبح زود یک خودروی بمب گذاری شده در شهر درعا در جنوب سوریه منفجر شد و دو نفر مجروح شدند.

پایان پیام/