آمار کروناویروس: ردیابی اپیدمی در نیویورک


از روزهای اول همه گیری ، WNYC / Gothamist از داده ها برای تدوین گزارش ما در مورد COVID-19 استفاده کرد. ما صفحه آمار COVID-19 خود را بازبینی کرده ایم تا بر اندازه گیری هایی که در سال دوم همه گیری بسیار مهم هستند تمرکز کنیم: واکسن ها ، انواع آن و آخرین روندها در شهر نیویورک.

نسخه آرشیو شده طرح اصلی را می توانید در اینجا پیدا کنید. WNYC / Gothamist از تلاش های چشمگیر جیک دوبکین ، کلاریسا دیاز و زاک گوتهرر کوهن برای حفظ این صفحه آماری در 16 ماه اول قدردانی می کند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس نیویورک در اینجا بررسی کنید.

آیا اندازه گیری های متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ همه س questionsالات یا نظرات باید به [email protected] ارسال شود.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اولیه COVID در نیویورک در 90 روز گذشته را نشان می دهد. هنگامی که در ماه ژوئن به دره رسید ، در نتیجه نسخه دلتا ، سطح مثبت تا پایان تابستان افزایش یافت. در 14 اوت ، این شهر مورد میلیون دلاری بیماری کووید را مشخص کرد. در هفته های اخیر انتقال مجدد افزایش یافته است.

این نقشه با توجه به میزان مثبت بودن نشان می دهد که کروناویروس به تازگی کجا شکوفا شده است. میزان مثبت تعداد آزمایش هایی که برگشت داده و عفونت را نشان می دهد اندازه گیری می کند. مثبت بودن بالا می تواند این حس را به وجود آورد که ویروس با چه سرعتی در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. سطح بالایی از مثبت بودن – بالای 5 – – همچنین می تواند به سایتهایی که فقط آزمایشات زیادی برای پیگیری موارد شدید دارند اما موارد خفیف ندارند ، نشان دهد.

این نقشه بستری شدن های بیمارستانی ناشی از COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در بخشهایی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

اکثر داده های نیویورک با سه روز تأخیر منتشر می شوند. داده های چند روز گذشته معمولاً موقتی است. دپارتمان داده های مربوط به تاریخهای قدیمی را هنگام ورود مبالغ جدید تجدید نظر می کند ، بنابراین ارقام مربوط به هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسیناسیون

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر نمی تواند گسترش یابد زیرا حفاظت از جامعه بالا است. این هدف برای COVID-19 مشخص نیست ، اما برخی از کارشناسان می گویند این می تواند زمانی محقق شود که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا ایالت در برابر عفونت مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسن را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون در شهر نیویورک با سکسکه های اولیه ناشی از آب و هوای نامناسب و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer آغاز شد. همچنین شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم جلسات آنلاین برای ارشد نیویورکی ها ، که مقامات اولویت را برای آن قائل شده اند ، مانع پیشرفت شده است. مقدمه در روزهای اولیه بر روی کدپستی غنی تر و کمتر متنوع تمرکز داشت. نرخ واکسیناسیون هنوز در مناطق مختلف بسیار متفاوت است – از بیش از 40 درصد در بخشهای بروکلین تا 100 درصد در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که واکسیناسیون کامل نیویورکی تنها 1 درصد از موارد و مرگ و میر COVID-19 را بین ژانویه تا اواسط ژوئن تشکیل می دهد.

تصاویر روزانه در پایان ماه فوریه افزایش یافت ، تا حدی به دلیل مجوز واکسیناسیون جانسون و جانسون در 27 فوریه. تعداد کاربران جدید پس از پایان ماه مارس افزایش یافت ، زمانی که حقوق جدیدی برای افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و سپس همه افراد بالای 16 سال باز شد. جهش مشابهی پس از تأیید واکسن های نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 اوت ، نیویورکی ها با سیستم ایمنی ضعیف واجد شرایط دوز سوم واکسن COVID-19 بودند. در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو واجد شرایط بودن برای تزریق شتاب برای افراد مسن ، افراد در معرض بیماری جدی و افرادی که شغل آنها بیشتر در معرض ویروس است ، مانند معلمان و متخصصان بهداشت ، تمدید کرد.

تقاضا بعد از هر دوره افزایش صلاحیت افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این الگو معمولی برای کمپین های واکسیناسیون است. بی حوصله ترین افراد برای تزریق عجله می کنند و فقط افراد تردید را باقی می گذارند ، افرادی که دسترسی ندارند یا کسانی که امکانات لازم برای بازدید از محل واکسن را ندارند. شکستگی فدرال در واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز منجر به قطع شد ، اگرچه علت (لخته شدن خون غیر معمول) در نهایت بسیار نادر بود. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. مانند لخته های خون غیر معمول ، Guillain-Barré بسیار نادر است و تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز جانسون و جانسون گزارش شده است.

تحقیقات ملی نشان داده است که اعتماد به واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است ، در حالی که تصاویر Pfizer و Moderna همچنان بالا هستند.

پس از توقف واکسیناسیون جدید در اوایل تابستان ، تعداد افرادی که برای اولین بار واکسینه می شوند افزایش یافت – از کمتر از 8200 کاربر جدید در 10 جولای به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال برای میلیون ها نفر واکسن ضد کووید -19 تهیه کرده اند ، شکاف های زیادی در برخی از اطلاعات کلیدی جمعیت شناختی باقی مانده است.

به طور متوسط ​​، حدود 80 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما قدیمی ترین نیویورکی ها هنوز عقب مانده اند: کمتر از 60 درصد افراد بالای 85 سال کاملاً واکسینه شده اند. سیاه نیویورکی ها همچنان واکسینه نشده اند ، در حالی که تعداد نیویورکی های آمریکای لاتین از واکسیناسیون ساکنان سفید پوست فراتر رفته است.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال در حال حاضر واجد شرایط نیستند ، اگرچه در اوایل اکتبر Pfizer درخواست مجوز اضطراری برای واکسن COVID برای کودکان 5 تا 11 ساله کرد.

شهر نیویورک بین موج اول و دوم کروناویروس مواجهه طبیعی زیادی را تجربه کرد. این مصونیت طبیعی همراه با دفاع ارائه شده با معرفی واکسن برای کاهش موارد ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و ایمنی مبتنی بر واکسن ماه ها یا سالها دوام بیاورد. اما انواع جدید بیشتر از مصونیت طبیعی مشاهده شده در دوران بهبودی قبلی جلوگیری می کند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن دست نخورده باقی می مانند.

انواع

ویروسها مانند هر میکروارگانیسم یا موجودی با ژنوم جهش می یابند. انواع ویروس کرونا دائماً افراد واکسینه نشده را تهدید می کند تا اینکه میزان عفونت به صفر برسد.

در ماه های اخیر ، نسخه دلتا غالب شده است ، که در حال حاضر اکثر موارد قریب به اتفاق متوالی را تشکیل می دهد. این شهر همچنین نسخه B.1.621 را به ردیابی خود اضافه کرده است ، که سازمان بهداشت جهانی آن را “mu” می نامد. این گونه کلمبیایی است که در اروپا مورد توجه قرار گرفته است.

تا به امروز ، واکسن های کووید -19 در مطالعات آزمایشگاهی قادر به خنثی سازی انواع مختلف آن بوده اند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از دلتا م asثر نباشند. بیماران و مرگ و میر در افرادی که دوره کامل واکسن را مصرف می کنند کم است.

همه گیر شدن نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در هر شهرستان و شهرستان تکامل یافته است.

همه گیری COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

بخش دوم ایالت نیویورک در خارج از پنج شهرستان موج دوم ایالت را بیشتر از موج اول خود تحت تأثیر قرار داد ، که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کرد. تعداد مبتلایان و مرگ و میر در هر سه کشور به طرز چشمگیری کاهش یافته است زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفته اند ، اگرچه اولین مورد در حال حاضر دوباره در حال افزایش است. از اوایل اکتبر ، انتقال جامعه در همه استانهای منطقه سه ایالت “زیاد” یا “بزرگ” بوده است و کل منطقه را بالای آستانه CDC برای استتار داخلی داخلی قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید