آمادگی زیست محیطی برای خطر آتش سوزی / خطر آتش سوزی در جنگل های گلستانساعت: 10:57
تاریخ انتشار: 1401/03/16
کد خبر: 1843897

کنعانی از لغو تعطیلات و ماموریت پرسنل محیط زیست برای مقابله با آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمدرضا کنعانی در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما اظهار داشت: بر اساس پیش بینی هواشناسی با افزایش دما مواجه هستیم و این امر باعث کاهش رطوبت می شود و به همین دلیل کلیه ماموریت های تعطیلات و خدمه در منطقه تحت مدیریت آتش نشانی را تعطیل کرده ایم. تاکید کنید که کارکنان در مناطق طبیعی وجود دارند.

مدیرکل محیط زیست استان گلستان ادامه داد: اگر مردم بخواهند در مناطق طبیعی اقامت کنند باید از اقامتگاه های مورد تایید استفاده کنند، زیرساخت های لازم و غذای گرم را با خود ببرند.ممکن است از آتش سوزی امتناع کنند و در صورت ایجاد آتش، آنها نباید آن را ترک کنند و از طبیعت خارج شوند.

کانن گفت: در بحث آتش سوزی عوامل زیادی باعث آتش سوزی می شوند.

وی گفت: نکته سوم عامل انسانی عامل آتش سوزی عمدی یا غیرعمدی است و پس از وقوع آتش سوزی باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

این افسر تاکید کرد: خرید ماشین آتش نشانی، تراکتور و لنج، خرید دمنده در دستور کار قرار دارد تا واحدهای ما مجهز شده و در صورت آتش سوزی بتوانیم از این تجهیزات برای اطفای حریق استفاده کنیم.

کنعان گفت: از سال 1377 از ظرفیت نیروهای پایگاه به عنوان دیده بان آتش نشانی استفاده می کنیم و امسال در دو ماه که شرایط بحرانی داریم 34 نیروی پایگاه را مستقر کرده ایم و امسال 800 میلیون تومان در نظر گرفته ایم. اعتباری.”

وی گفت: هر بار که آتش سوزی در یک منطقه زیست محیطی رخ می دهد، شاهد حضور جوامع محلی با تمرکز بر بازار هستیم. و این آموزش ها در 11 پایگاه روستایی حاشیه پارک ملی جنگلی گلستان انجام شد.

پایان پیام/