آشپزی دیابتی – نکاتی برای کمک به یادگیری نحوه پختن این سبک زندگی سالم به نام رژیم غذایی دیابتی

بسیاری از دیابتی‌های تازه تشخیص داده شده، پیش دیابتی‌ها، حتی دیابتی‌های طولانی‌مدت، از فکر یادگیری در مورد آشپزی دیابتی می‌ترسند و بر این باورند که سال‌ها با وعده‌های غذایی کسل‌کننده و نارضایتی مواجه هستند که لذت زیادی را از زندگی آنها می‌گیرد. و متأسفانه، بسیاری از افرادی که سال‌ها با دیابت زندگی می‌کنند، در واقع زندگی‌های غذایی خسته‌کننده و رضایت‌بخشی دارند و نسبت به قبل از تشخیص، لذت بسیار کمتری از غذای خود می‌برند. خبر خوب این است که آنها می توانند غذاهای جالب و هیجان انگیز، غذاهای تند، غذاهای خوشمزه بخورند و می توانند لذت خوردن غذاهایی را که واقعاً رضایت بخش است، دوباره به دست بیاورند و همچنین بدانند رژیم دیابتی که دنبال می کنند نیز یک رژیم غذایی سالم است که همه، دیابتی یا نه، باید غذا بخورد.

این مقداری تلاش و آزمایش می خواهد. شما باید چیزهای جدیدی یاد بگیرید، کمی تحقیق کنید، و باید زمانی را در آشپزخانه بگذرانید و دستور العمل ها را امتحان کنید و نتایج را بچشید، همانطور که متوجه می شوید چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی برای شما مفید است. شما. اما این کاملاً در اختیار شماست که با وجود دیابت در سال‌های آینده خوب غذا بخورید.

اکنون با بیش از 29 میلیون دیابتی و تعداد زیادی از افراد خلاق و سخاوتمند با استعداد، می‌توانید منابع باورنکردنی مانند مواد اولیه، دستور العمل‌ها، توصیه‌ها و پشتیبانی را پیدا کنید. این آشپزهای با استعداد چالش درست کردن غذای مفید برای دیابتی ها و غذایی که مردم واقعاً دوست دارند بخورند را پذیرفته اند. حتی یک مجله کامل به آشپزی دیابتی اختصاص داده شده است به نام، بدون تعجب، آشپزی دیابتی. کلاس های آشپزی دیابتی نیز وجود دارد و برخی از آنها رایگان است.

در اینجا برخی از اصول آشپزی دیابتی وجود دارد:

  • ابتدا از قندهای ساده، چربی ها، سدیم و کربوهیدرات هایی که گلوکز خود را به سرعت آزاد می کنند اجتناب خواهید کرد. شما میوه های تازه، سبزیجات تازه، غلات کامل، گوشت بدون چربی و ماهی های بیشتری را شامل می شوید.
  • دوم، از آنجایی که شما در معرض خطر عوارض جدی، از جمله مشکلات قلبی و کلیوی هستید، از یک رژیم غذایی سالم برای قلب استفاده می کنید که چربی اشباع شده، کلسترول غذایی و مهمتر از همه سدیم پایین کمتری دارد.
  • سوم، شما تعداد مناسبی کالری می خورید و اندازه وعده های خود را محدود می کنید. چاقی در وهله اول خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد و می تواند مشکلات سلامتی دیگری را نیز به همراه داشته باشد. اگر چاق هستید، کاهش وزن می تواند به جلوگیری از پیشرفت پیش دیابت به دیابت کمک کند.
  • چهارم، شما سعی می کنید سطح گلوکز خون خود را در طول روز در یک منطقه باریک و سالم نگه دارید. بنابراین، شما می خواهید غذاهایی بخورید که گلوکز را به آرامی آزاد می کنند (یعنی غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین). شما همچنین وعده های کوچکتر را به دفعات بیشتر می خورید. برخی از دیابتی ها هر روز چهار یا حتی شش وعده غذایی کوچکتر می خورند. یا سه وعده غذایی منظم و میان وعده های مکرر. شما همچنین تلاش می کنید تا از یک برنامه غذایی ثابت پیروی کنید، و هر روز در زمان های مشخصی غذا بخورید.

شروع به کاهش یا حذف مقدار شکر و نمک در دستور غذا کنید. یاد بگیرید که به جای آن گیاهان، ادویه جات و طعم دهنده های دیگر را جایگزین کنید. غذاهای تازه یا منجمد (بدون نمک اضافه شده) را به جای غذاهای کنسرو شده انتخاب کنید، غذاهایی که دارای سدیم بالا هستند و همچنین می توانند قند بالایی داشته باشند.

امروزه مواد بدون قند و نمک بیشتری مانند چاشنی ها موجود است. این نکات به شما کمک می کند تا در حین پیروی از رژیم غذایی دیابتی، آشپزی دیابتی خود را آسان تر، خوشمزه تر و سالم تر کنید.