آشپزی با بودجه به چه معناست؟

پس آشپزی با بودجه به چه معناست؟ آیا به این معنی است که ممکن است مجبور شوم سلامت خود را با مصرف غذاهای کم هزینه به خطر بیاندازم؟ آیا راهی وجود دارد که بتوانم سالم غذا بخورم و همچنان در پول خود صرفه جویی کنم؟ آیا من فقط غذاهای فرآوری شده ناسالم می خورم؟ پخت و پز مقرون به صرفه به هیچ وجه نباید سخت باشد و همچنین می تواند یکی از انتخاب های سالم تر باشد. قبل از اینکه به فروشگاه مواد غذایی بروید، مطمئن شوید که یک لیست خرید خوب تهیه کرده اید. هدف در اینجا صرفه جویی در پول اضافی و انتخاب سالم است.

غذاهای حجیم می توانند هزینه های شما را کاهش دهند

خرید عمده یکی از راه های صرفه جویی در خرید مواد غذایی است. فهرستی از غذاهایی که هر هفته یا دو هفته می خرید تهیه کنید. اگر خانواده شما مقدار زیادی کره بادام زمینی می خورند، این می تواند یک مورد خوب برای گنجاندن آن باشد. نکته کلیدی این است که غذاهایی را انتخاب کنید که در طول ماه آینده فاسد نمی شوند. سعی کنید وسایلی بخرید که بتوانند در قفسه انباری شما بنشینند و خراب نشوند. اینها شامل کنسرو سوپ، سبزیجات و پاستا است.

میوه‌های تازه، سبزیجات، محصولات پخته شده و لبنیات در هفته‌های آینده بیشتر فاسد می‌شوند. یکی از راه های دور زدن این کالاها نگهداری آنها در یخچال است. شما ممکن است معاملاتی را در مورد قرص های نانی که به صورت جفت دوتایی عرضه می شود پیدا کنید. می توانید یک نان را بخورید و دیگری را فریز کنید و هفته آینده از آن استفاده کنید. خرید گوشت های فله نیز می تواند ایده آل خوبی باشد زیرا این کالاها را می توان منجمد نیز کرد. سعی کنید قبل از اینکه گوشت ها را فریز کنید، گوشت ها را در اندازه های جداگانه جدا کنید. این کار باعث می‌شود فقط مقداری که برای شام نیاز دارید را راحت‌تر بردارید. یک بررسی کلیدی قبل از خرید عمده این است که تصمیم بگیرید آیا می توانید از همه مواد غذایی قبل از خراب شدن استفاده کنید یا خیر. اگر شما به خرید یک ماده غذایی فله پایان دهید و سپس مجبور شوید نیمی از آن را دور بریزید، در نهایت فقط هزینه اضافی برای شما خواهد داشت. غذاهایی که ممکن است در مقادیر زیاد کهنه شوند شامل کیسه های بزرگ چیپس یا نوشابه است که صاف می شوند. بررسی کنید تا مطمئن شوید که اینها مواردی هستند که در چهار هفته آینده استفاده خواهید کرد.

برندهای عمومی می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند

خرید غذاهای با نام تجاری عمومی نیز راه عالی دیگری برای صرفه جویی در چند دلار اضافی است. غذاهای ژنریک بسیار کیفیت مشابهی دارند و عمدتاً در بسته بندی و قیمت متفاوت هستند. انتخاب های عالی برای غذاهای برندهای عمومی شامل لوبیا، سس گوجه فرنگی و سبزیجات کنسرو شده است. مثل همیشه باید برچسب مواد غذایی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که غذای سالم و مغذی می خورید.

میوه ها و سبزیجات در هزینه شما صرفه جویی می کنند

مقرون به صرفه ترین رژیم غذایی می تواند رژیمی باشد که پر از میوه و سبزیجات فراوان باشد. آنها نه تنها می توانند در پول شما صرفه جویی کنند، بلکه برای شما و خانواده تان یک وعده غذایی سالم و مغذی نیز فراهم می کنند. یک راه عالی برای صرفه جویی در این موارد این است که به بازار کشاورزان محلی خود بروید. شما می توانید تا 60٪ کمتر از خرید از یک سوپرمارکت استاندارد صرفه جویی کنید.