آرم ها گاهی اوقات فروشنده هستند. طراحی لوگو در ایران نوپاست!ساعت: 23:13
منتشر شده در مورخ: 1401/02/18
شناسه خبر: 1837370

اصولا افرادی که یک لوگو برای کسب و کار خود می خواهند حاضر نیستند برای یک لوگو یا آرم‌ که برای سال های قبل بوده هزینه کنند و از لوگوی قدیمی استفاده کنند. مثلا یک شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی نمی تواند دوباره از لوگو یا آرم اپل برای برند محصول خود استفاده کند زیرا دیگر تاثیری بر روی مشتریان و جلب توجه و اعتماد آن ها ندارد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آرم را می توان نماد یا یک علامت تجاری برای یک شرکت و یا کسب و کار استفاده کرد. یکی از علت های استفاده از آرم این است که آرم یا لوگو یک تصویر کلی و مختصر را از شرکت به نمایش  می گذارد. طراحی آرم را می توان بر روی ست اداری هم انجام داد و در کسب و کار مورد نظر از آن استفاده کرد. طراحی آرم توسط افراد متخصص در زمینه طراحی آرم و لوگو انجام می شود. افرادی که مانند طراحان رایان طرح طراح آرم هستند تجربه خوبی در این زمینه دارند و شما می توانید با خیال راحت این کار مهم را به این افراد بسپارید .یک طراحی آرم در صورتی بر روی کسب و کار اثر می گذارد و به خوبی نتیجه می دهد که تاثیر آنی و بالایی بر روی مخاطب بگذارد و بتواند به خوبی توجه مخاطبان را به خود جلب کند. علاوه بر آن طراحی آرم یا طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که بدون هیچ توضیحی بتواند برای مخاطب واضح و مشخص باشد و در کمال سادگی طراحی شده باشد و تازگی داشته باشد و تکراری نباشد و به هیچ وجه شبیه لوگو و آرم های دیگر نباشد.


 نمونه مثال:


اصولا افرادی که یک لوگو برای کسب و کار خود می خواهند حاضر نیستند برای یک لوگو یا آرم‌ که برای سال های قبل بوده هزینه کنند و از لوگوی قدیمی استفاده کنند.  مثلا یک شرکت تولید کننده محصولات الکترونیکی  نمی تواند دوباره از لوگو یا آرم اپل برای برند محصول خود استفاده کند زیرا دیگر تاثیری بر روی مشتریان و جلب توجه و اعتماد آن ها ندارد.


انواع آرم و لوگوها


آرم ها را می توان در چند دسته تقسیم کرد مانند


 • تایپوگرافی ها یا آرم های نوشتاری

 • پیکتوگرام ها یا آرم های تصویری ترکیب هردو

 • ترکیب های پیامی و شعاری


معرفی انواع لوگو


 • نشانه ی نمایه ای

 • نشانه شمایلی

 • نشانه نمادین


انواع لوگو در رایان طرح


تاثیر لوگو روی فروش کسب و کار


بیش از ۷۰ درصد تبلیغات، بر روی لوگوی کسب و کار ها انجام می شود. استفاده از لوگو و آرم تاثیر زیادی بر روی کسب و کار و میزان فروش محصول دارد. اما برخی از کسب و کار هایی که قیمت مناسب و کیفیت بالایی دارند اما لوگوی مخصوص به خود را ندارند. در حالی که شناخت شناخت کسب و کار و فروش محصول از طریق شناخت لوگوی مخصوص آن کسب و کار بسیار بیشتر و موثر خواهد بود. طراحی لوگو مانند تولید تیزر های تبلیغاتی مهم است. یکی از اهمیت های بسیار زیاد طراحی لوگو، نمایش حرفه ای بودن یک کسب و کار است. شما با استفاده از یک لوگوی خاص می توانید میزان جدیت خود را در کسب و کار نشان دهید و در اثر این امر اطمینان مشتری را بابت  خدمات شرکت جلب می کنید. یکی دیگر از مزایای عالی طراحی لوگو جذب مشتری جدید است. در واقع اگر محصول تولید شده یا بسته بندی آن دارای لوگو یا آرم م خاصی باشد مشتری جدید بیشتری به تولیدات شما و محصولات شما اعتماد می کند و این امر باعث فروش بیشتر محصول شما می شود.


استفاده از لوگو


از لوگو به روش های گوناگونی می توان استفاده کرد مانند


 • شبکه های اجتماعی

 • اپلیکیشن ها

 • اوراق اداری

 • پوستر

 • بروشور

 • تابلو یا کاغذ دیواری

 • بنرهای استندی


نکاتی که باید حین سفارش طراحی لوگو در نظر داشته باشید


طراحی لوگو توسط شرکت طراحی لوگو انجام می شود شرکت های زیادی وجود دارند که در زمینه ی طراحی آرم و لوگو فعالیت می کنند. همچنین افرادی در این شرکت ها به عنوان طراح آرم فعالیت می کنند که تخصص طراحی آرم دارند. شما باید هنگام انتخاب شرکت طراحی لوگو برای انجام سفارش طراحی آرم و لوگو به نکات مهمی توجه کنید.


۱-بررسی سابقه فعالیت شرکت


۲- درباره شرکت و گرافیست های آن تحقیق کنید


۳-درباره شهرت  شرکت پرس و جو کنید


۴-نظرات و بازخورد های مشتریان قبلی شرکت را بررسی کنید


۵- درباره انتخاب شرکت با یک فرد متخصص مشورت کنید


۶-درباره تیم تخصصی که شرکت برای کار شما درنظر گرفته است تحقیق کنید و سابقه آن ها را بررسی کنید.


طراحی لوگو


معرفی خدمات رایان طرح


 رایان طرح یک آژانس دیجیتال مارکتینگ است که در زمینه طراحی لوگو و آرم دارای تجربه زیادی است و تیم متخصص نیز در زمینه طراحی لوگو و آرم دارد.


شما با انتخاب این تیم می توانید سفارش طراحی لوگو و آرم آنلاین داشته باشید  به این صورت که با پر کردن فرم های مربوط، مشاوران تیم رایان طرح با شما تماس می گیرند و مراحل بعدی را برای شما توضیح می دهند. همچنین تیم رایان طرح برای جلب رضایت مشتریان قیمت و تعرفه های خود را تا حد امکان کاهش داده است. البته قیمت پایین این تیم تاثیری در کیفیت کار آن ها ندارد و کار های آن ها دارای کیفیت بسیار بالایی است.


نحوه سفارش طراحی لوگو و آرم


نحوه سفارش لوگو یا آرم به روش ادارای بسیار آسان است شما می توانید این طرح ها را بر روی ست اداری کسب و کار طراحی کنید.برای این کار شما باید کار خود را به یک تیم متخصص بسپارید تیمی که دارای طراح آرم های با تجربه باشد برای سفارش طراحی لوگو و آرم باید طبق مراحل زیر عمل کنید


۱- ثبت نام در سایت: در این مرحله شما در سایت مورد نظر خود ثبت نام‌می کنید


۲- ثبت سفارش آنلاین: در این مرحله اطلاعاتی مانند متن، رنگبندی، نوع لوگو، المان های مورد استفاده در لوگو و… در فرم ثبت می کنید


۳- طراحی اتود: در این مرحله طراح لوگو  ها شروع به طراحی می کنند با توجه به سفارش ما


۴- مشاهده اتود ها و درخواست اطلاحات: اتود های طراحی شده برای شما از طریق سیستم پشتیبانی ارسال می شود. اتود مورد نظر را انتخاب میکنید و همراه اصلاحات دوباره ارسال می کنید


۵- تحویل لوگوی آرم: در این مرحله طرح شما با توجه به اصلاحاتی که گفته بودید برایتان ارسال می شود


سوالات رایج طراحی لوگو


۱- آیا نحوه ی سفارش لوگو به صورت آنلاین باعث کاهش ‌یافت می شود؟


خیر در سفارش آنلاین فقط در زمان صرفه جویی می شود و تاثیری بر کیفیت ندارد.


۲-آیا هنگام انتخاب شرکت طراحی لوگو به نکات خاصی توجه کرد؟


بله شرکت انتخابی شما باید دارای ویژگی های مهمی باشد تا یک طرح خوب برای شما طراحی کنید. البته طرح شما نباید تکراری باشد.


۳- آیا لوگو یا آرم بر روی فروش و پیشرفت کسب و کار اثر دارد؟


بله انتخاب یک لوگوی خوب می تواند باعث پیشرفت کسب و کار و محبوبیت محصول شما می شود و در نتیجه فروش محصول شما را بالا می برد.


نتیجه گیری


طراحی آرم یا لوگو برای شناخت بهتر هر کسب و کار و محصول و همچنین جلب اعتماد مشتریان بسیار ضروری است. بنابراین یک کسب و کار خوب که قصد پیشرفت دارد باید دارای یک آرم و لوگوی اختصاصی باشد تا بتواند برند مخصوص خود را بسازد.طراحی لوگو باید توسط شر‌کت های طراحی لوگو و افراد متخصص انجام شود و شما باید هنگام انتخاب شرکت به نکات مهمی توجه کنید تا یک لوگو یا آرم با کیفیت برای کسب و کار خود داشته باشید و باعث پیشرفت کسب و کار  خود شوید برای مشاوره رایگان در مورد سفارش طراحی لوگو می توانید با تیم رایان طرح تماس بگیرید

رژیم لاغری سریع